Reklam Alanı

Göbek Eriten Diyet Listesi

Özgür - 10.04.17 tarihinde yayınlandı.

Göbek Eriten Diyet Listesi

Göbek Eriten Diyet Listesi; Bazı insanlar beden ölçülerine karşı abartı denebilecek ölçüde takıntılıdır. En hassas olunan yerlerin başında da hiç şüphesiz göbek gelmektedir. Ayva göbek diye tabir edilen göbekle ilgili bazı olumlu görüşler olmakla birlikte insanlar diyet yaparak göbeklerini eritmenin hayalini sürekli kurarlar. Göbek eriten diyetler kadınlar ve erkekler için bir umut ışığıdır. Bölgesel zayıflama için en etkili yöntemin egzersiz olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.
Peki, göbek eritmek için tüketilmesi gereken besinleri biliyor musunuz?

 

Göbek Eriten Diyet Listesi

Göbek Eriten Diyet Listesi

Yulaf: Yulaf kan şekerini düşüren yulaf, sabah kahvaltısı için harika bir seçenek olacaktır. İçeriğinde yüksek oranda lif bulunur. Midede şişer ve saatlerce tokluk hissi verir. Bu gerçekliğe rağmen yulaf, her damak zevkine hitap etmemektedir. Eğer yemekte zorlanılırsa elma ya da şeker oranı düşük mevsim meyveleri öğünleri renklendirebilir.

Badem, ceviz ve fındık: Badem, ceviz ve fındık vb. kuru yemişler, karın bölgesini inceltecek, ayrıca tokluk hissi verecektir. Ara öğünlerde avuç içi kadar yenilirse hem açlık krizi önlenir hem de aşırı kalori almanın önüne geçilir.

Zeytinyağı: Diyette bile olunsa herkesin bir miktar yağa ihtiyacı olduğu gerçektir. Zeytinyağı gibi sağlıklı besinler, kolesterolü kontrol altında tuttuğu gibi tokluk hissi verir. Açlık krizlerinin önüne geçer. Zeytinyağı ayrıca anne sütüne en yakın içeceklerden birisidir. Sağlık yönünden mutlaka tavsiye edilmelidir.

Baklagiller: Oldukça düşük kaloriye sahip olan baklagiller yüksek protein ve lif değerleriyle zayıflamayı daha kolay hale getirirler. Haftada bir kez tüketildiğinde, vücudunuza zararlı doymuş yağlar yerini yüksek oranda life bırakır.

Tam tahıllı gıdalar: Sağlıklı karbonhidratlar vücuda gereklidir. Makarna, pirinç, ekmek vb. karbonhidratlı gıdalar tüketileceği zaman lif oranı yüksek, tam tahıllı olanları seçmek sağlıklı olacaktır. Tokluk hissi yaratan bu tam tahıllılar açlık krizlerini önlemeye bire bir yardımcıdır. Alışveriş yapılırken üzerinde %100 tam tahıllı ürün yazılmasına dikkat edilmelidir.

Çilek, ahududu ve yabanmersini: Çilek, ahududu ve yabanmersini gibi kırmızı meyvelerin ufak bir porsiyonunda bile bir hayli lif bulunmaktadır. Bu meyveler, sıkılarak meyve suyu haline getirilirse fazla oranda şeker içerirler. Bu sebeple meyveyi su olarak içmek yerine meyve olarak yemek daha sağlıklı olacaktır.

 

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?