Reklam Alanı

Genç Gösteren Makyaj Teknikleri Nelerdir?

HbY - 30.12.18 tarihinde yayınlandı.

Güzellik kadınların vazgeçilmez merakıdır. Makyaj da bu merakın bir parçasıdır. Bu makalemizde siz değerli kadinveaile.net üyelerimize Genç Gösteren Makyaj Teknikleri Nelerdir? başlığı altında makyajın püf noktalarıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Günümüzde çeşit çeşit makyaj markaları üretilmektedir. Bu markaların her biri birbiriyle rekabet içindedir. En pahalı malzemeden en ucuzuna kadar birçok ürün piyasalarda farklı sunumlarla satılmaktadır.

Yüzünüze makyaj yapmadan önce Yüz Makyaja Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizden biraz ipucu alalım.

Yüz Makyaja Nasıl Hazırlanır?

Birinci adım olarak nemlendirici ile başlayın. Sonra ikinci adım olarak göz çevresinde ki kusurları kapatmaya çalışın ve üçüncü adımda fondöten uygulayın. Diğer incelikleri de ilgili makalemizde bulabilirsiniz.

Güzel olmak için pahallı makyaj malzemelerine gerek yoktur

Aslında güzel olmak için en pahalı makyaj malzemelerini almaya hiç de gerek yoktur. Önemli olan malzemenin doğru kullanımıdır. Tabii ki cilt tipine ve cilt rengine uygun makyaj seçimi de bir o kadar önemlidir.  Kullanılan malzemelerin yanı sıra uygulanan makyaj tekniği de güzelliği ön plana çıkartabilecek en etkili silahtır.

Değişik yaşlara göre makyaj kullanımı

Makyaj malzemeleri yaş guruplarına  göre değişmektedir. Her yaş gurubunun kullandığı ürün kullanım amacına  göre de farklılık göstermektedir. Özellikle yaşın ilerlemesiyle birlikte daha genç gösteren ürünler ön plana çıkmaktadır.  Aslında makyaj teknikleri genç gözükmenin en önemli etkenlerindendir.

Genç Gösteren Makyaj Teknikleri Nelerdir?
Genç Gösteren Makyaj Teknikleri Nelerdir?
Makyajın Püf Noktaları Nelerdir?

Mesela, gözünüzün altına sürülen kapatıcının çok yoğun olmaması çok önemlidir. Kapatıcı yoğun sürüldüğü taktirde çizgiler ve kırışıklıklar daha da belirginleşebilmektedir.  Ayrıca, göz altında küçük kalıntılar kalabildiği gibi donuk bir görüntü de ortaya çıkmaktadır. Fondöten de çizgileri ve lekeleri kapatmak için makyajın olmazsa olmazıdır.

Daha genç gösteren bir makyaj için fondötenin doğru renk seçimiyle kullanılması gerekmektedir.  Ayrıca fondötenin fırça yardımıyla sürülmesi de daha etkili ve doğal bir görünün sağlamaktadır. Tabii ki fırçanın kullanım biçimi de bir o kadar önemlidir.

Önemli olan doğru malzemeleri kullanmak

Allığın doğru kullanımı yine renk seçimiyle birlikte genç makyajın en önemli parçalarındandır. Makyajın kullanımı yüz şekline göre de değişmektedir. Mesela, büyük burunlar bir kaç farklı teknikle küçültebilmektir. Küçük dudaklar da kalem yardımıyla daha dolgun gösterildiği gibi dudak kenarlarındaki kırışıklar da yok edile bilebilir.

Püf noktaları öğrenmek zor değildir

Genç gösteren makyaj teknikleri uyguladıkça öğrenilebilir. Bu teknikleri öğrenmeniz hiç de zor değildir. İnternet aracılığı ile kolayca birçok tekniğe ulaşabilirsiniz. Çok çeşitli videolarda farklı makyaj teknikleri bulabileceğiniz gibi uzman kanallarda da gerek resimlerle gerekse de videolarla farklı farklı anlatımlara rastlamanız mümkündür.

Hatta güzelliğine önem verenler için birçok yerde makyaj dersleri de verilmektedir. Bu kurslarda farklı makyaj tekniklerini öğrenmek mümkündür. Böylece, makyajın sırlarını keşfedebileceğiniz gibi hayatınıza da renk katabilirsiniz.

Daha önce yayınlamış olduğumuz Yılbaşı Makyajı Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde yılbaşına girmeden önce güzel görünmek için gerekli incelikleri öğrenebilirsiniz.

Makyaj yapmak için gece ve gündüz ayrı yöntemler uygulanmalıdır. Bununla alakalı olarak da Gündüz Makyajı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?