Reklam Alanı

Gelin Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır?

Özgür - 01.04.18 tarihinde yayınlandı.

Gelin Diyeti düğünden önce gelinin kilo vermek için uyguladığı diyet programıdır. Kısa sürede fazla kilo vermek amaçlanmıştır.

Su Tüketimi

Gelin diyetinde en öncelikle dikkat edilmesi gereken konu su tüketimidir. Su tüketimi kilo verme açısından diğer tüm diyet programlarına da dahil olan ana kuraldır. Günlük 2 litre su içilecek cümlesini duymayan yoktur ancak bu bilgi doğrudur diyemiyoruz. Günlük su tüketimi kişiden kişiye değişim göstermektedir. Kilo ve boy oranı ile günlük su tüketim gereksinimimizi diyetisyen veya dahili uzman aracılığı ile birebir öğrenmemiz mümkündür ancak gidecek vakit bulamayan kişiler daha önce tükettikleri günlük su miktarlarının üzerine çıkarak kilo vermek için ilk adımı atmış olurlar. Gelin Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır?

Gelin Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır?

Gelin Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır?

Egzersizler

Gelin diyeti sadece yeme-içme alışkanlıklarında meydana gelmesi planlanan değişiklikler ile doğru sonuç vermesi mümkün olmayan diyet türüdür. Amacımız kısa sürede kilo vermek olduğu için diyetimizi egzersizler ile tamamlamak kilo verme süremizi kısaltacak ve kas gelişimimizi destekleyerek daha fit bir görünüme kavuşmamızı hızlandıracaktır.

Günümüzde mevcut internet sitelerinde kilo verme egzersizlerini yüzlerce farklı şekilde bulabilmek mümkündür. Ancak her bilginin doğru olmadığını düşünürsek bizim için daha somut bilgiler gerekmektedir. Elle tutulur genel geçer bir örnek vermemiz gerekir ise; (kilo ve boy oranına göre kalori yakımı değişecektir.) yarım saat yavaş koşu temposunda ( 5-6 km hız ile koşmak) koşmak ortalama 300 kalori yaktırmaktadır. Kare fıstıklı baklavanın ortalama 400 kalori olduğunu varsayarsak aslında sporun ne kadar önemli olduğunu ve sık sık uygulanması gerektiğini bir kere daha görmüş oluruz.

Şeker Tüketimi

Bununla birlikte gelin diyetinde bir diğer önemli konu şeker tüketimini kaldırmak veya minimalize etmektir. Şekerin vücuda verdiği zararlar kanıtlanmış gerçekler arasındadır. Gelin diyetinde sadece içilen çaydaki şekerin azaltılması ( günde 5 bardak çay 2 kesme şeker ile içiliyor ise 1 şeker azaltmak günde toplam 5 küp şekerin vücuda girişine engel olmak demektir.) bile gözle görülür kilo verimine sebep olacaktır.

Yorumlar (1 Yorum)

    Hızlı kilo vermek isteyenler için iyi bir diyet ama bu diyeti uygulamadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun kan tahlillerinizi yaptırın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?