Reklam Alanı

Gebelikte Doğum Korkusunu Nasıl Yeneriz ?

HbY - 13.08.17 tarihinde yayınlandı.

Gebelikte Doğum Korkusunu Nasıl Yeneriz ?

Bir üyemizin özel mesaj ile bizden yardım talep ettiği Gebelikte Doğum Korkusunu Nasıl Yeneriz ? adlı makaleyi uzmanlarımızdan yardım alarak sizlere aktaracağız. Gebelikte Doğum Korkusunu Nasıl Yeneriz ? Gebelik sürecinde doğum korkusunu özellikle ilk gebeliklerde hemen hemen her anne adayı yaşamaktadır. Doğum öncesinde korku strese, stres ağrıya, ağrıda tekrar korkuya neden olmaktadır. Bu zincir bu şekilde devam etmektedir. Eğer bunu yenemezsek ağrıların şiddeti artacaktır ve siz bu nedenden dolayı daha çok korku yaşayacaksınız. İçinizde huzursuzluk olacak. O yüzden ağrıları ve korkularınızı yenmenin bir biriyle alakalı olduğunu bilmeniz gerekir.

Gebelikte Doğum Korkusunu Yenmek

Gebelikte doğum korkusunu yenmek için sizlerin öncelikle normal bir doğum süreci geçirmeniz gerekmektedir. Bu konuda bilgi sahibi olabilmeniz için daha önce yazdığımız Gebelik alanında ki makalelerimize göz atabilirsiniz. Ayrıca hamile eğitim kurslarına katılarak bilgi edinebilir Gebelikte doğum korkusunu yenmekle ilgili makaleler okuyabilir, kitapları kurcalayarak ta bilgi sahibi olabilirsiniz. Şunu bilmelisiniz ki doğum korkusunu ortadan kaldırmak sizin doğum sırasında çekeceğiniz ağrıyı da azaltacaktır.  Bu konuda bilgili olan kadınların diğer kadınlara göre doğumda daha az ağrı çektikleri uzmanlar tarafından tespit edilmiş bir gerçektir.

Ağrılar sırasında doğru nefes alıp vermek anne adayı ve bebeği için çok önemlidir. Bu sayede ağrıyı az hisseder ve içinizde ki korkuyu da yenebilirsiniz. Ayrıca doğum sırasında yaşayacağınız ağrı ve kasılmalar bebeğinize giden kan miktarını da azaltmaktadır. Bu yüzden doğum sırasında düzenli nefes alıp verebilmek bebeğinize giden oksijen miktarını artırarak enerjiyi artırmaktadır.

Korkuyu yenmeniz için bol bol egzersiz yaparak kendiniz doğuma hazırlamanız gerekmektedir. Aşağıda vereceğim konu başlıklarını tıklayarak bu konuda bilgi sahibi olabileceksiniz.

Gebelikte Doğuma Hazırlık Egzersizleri

 

Yukarıda ki başlığı tıklayarak doğuma hazırlık egzersizlerini öğrenebilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğum başlıkta da doğum öncesi yapılması gereken egzersizleri öğrenerek uygulayınız.

Hamilelikte Doğum Öncesi Egzersizleri

 

Lütfen egzersizleri uygulamaya başlamadan önce doktorunuza danışınız. KadinveAile.NET yönetimi sizlere sağlıklı doğumlar diler. Aşağıda ki linkte telefonlarınıza ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz Google Play Store’de ki android uygulamalarımız yer almaktadır. Bunları telefonlarınıza yükleyerek bilgiler edinebilirsiniz.

Android Uygulamamız

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?