Reklam Alanı

Gebeliğin Yedinci Ayında Yaşayacaklarınız

HbY - 24.07.17 tarihinde yayınlandı.

Gebeliğin Yedinci Ayında Yaşayacaklarınız

Gebelikte hamileliğin ve her kadının yaşadığı tecrübelerin farklı olduğunu unutmayın. Yeni belirtiler ortaya çıkabilir veya eski belirtiler tekrar görülebilir. Kendinizi çok enerji dolu ve iyi yönde pozitifte hissedebilirsiniz. Gebeliğin Yedinci Ayında Yaşayacaklarınız genel olarak tüm kadınların hamilelikleri süresince 7’inci ayda yaşadığı olaylardan esinlenerek sizlere aktarılacaktır. Bunlar sırasıyla;

Rahminiz garip zamanlarda veye düzensiz aralıklarla kasılıp gevşemeye başlar. Bunlar ağrısız kasılmalardır. Bu konuda endişelenmenize gerek yoktur. Sadece gevşeyin ve karnınızla uyum içerisinde olun.

Günlük işlerinizi yaparak aniden nefesiniz kesilebilir. Bu durumda normaldir. Çünkü rahim büyümekte ve akciğerlerimize de çok baskı uygulamaktadır. Biraz dinlenin. Nefes alıp vermek tekniklerini çalışın ve meditasyon yada yoga yapın.

Vulval Varis Damarları

Vulval Varis Damarları 7 veya 8’inci aylarda görülebilir ve ağırlık veya kaşınma hissi ile başlar. Cinsel ilişkiniz ağrılı olabilir. Ancak bu durum doğumdan 3 yada 4 ay süre sonra geçer. Sıcak bir banyodan, çok acı olan kırmızı bibere yada diğer acı türlerinden, hardaldan, karabiberden, acı soslar ve körü gibi güçlü baharatlardan uzak durmanızın sizler için faydası olacaktır.

Su Tulumu ve Şişkinlik

Ayak bileklerinizin, bacaklarınız ve yüzünüzün şişmesi normaldir. Bir kadının vücudu, hamileyken daha çok su tutar. Vücudunuzda biriken fazla suyu atabilmek için yapacağınız tek şey yine bolca su içmek olacaktır.  Şişkinliği önlemek için el ve ayak bileklerini sıkı saran kıyafetlerden uzak durun. Eğer şişkinlik aniden olursa acilen doktorunuza başvurun çünkü bu durum ani bir böbrek rahatsızlığının belirtisi de olabilir.

Gebelikte Sırt Ağrısı

Hamileliğin son bir kaç ayında sırt ağrısı görülmeye başlar. Otururken veya ayakta dururken doğru bir duruşa sahip olmak ve daha önce anlattığımız  egzersiz ve meditasyonları yapmak sizi rahatlatacaktır. Yüzme ve yürüme gibi hafif egzersizler de ağrılarınızın azalması için faydalıdır.

Kendinizi duygusal olarak heyecanlı ama aynı zamanda da gergin hissedebilirsiniz. Garip ve canlı rüyalar görebilirsiniz. Dalgınlığınız devam edebilir. Gündüz vakti uyukyalabilir, dinlenme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu dönemde yaşayacağınız her hangi bir olumsuz durumda hemen doktorunuza danışmayı ihmal etmeyiniz.

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?