Reklam Alanı

Gebeliğin Üçüncü Ayında Sağlığınız İçin Yapmanız Gerekenler

HbY - 01.07.17 tarihinde yayınlandı.

Gebeliğin Üçüncü Ayında Sağlığınız İçin Yapmanız Gerekenler

Gebeliğin Üçüncü Ayında Sağlığınız İçin Yapmanız Gerekenler arasında daha önce ki aylarda sıraladığımız günlük tutma, meditasyon, kendinize masaj uygulama ve müzik dinleme gibi yapmış olduğunuz sağlıklı şeyleri  bu ayda da sürdürmelisiniz.  Bunların hepsi yapılması gereken güzel şeylerdir.

Gebeliğin Üçüncü Ayında vücudunuzla nasıl bir iletişim kurabileceğinizi öğrenmeye ilgi duyabilirsiniz. Gebelik süresince vücudunuzun konuştuğunu biliyor muydunuz ? Ancak, önce  dinlemeniz sonra cevabı aramanız gerekmektedir.

Hamilelik Sırasında Vücutla Konuşmak

Evet, vücudunuzla konuşabilirsiniz. Organlarınız, eklemleriniz, rahminiz, başınız ve çocuğunuzla konuşabilirsiniz.

Vücudunuzla konuşmak çok eski çağlardan beri iyi bilinen bir tekniktir. Şamanlar ve büyücü hekimler insanlarda ki farklı hastalıkları iyileştirmek için bu tekniği kullanırdılar. Bazı insanlar bunu garip karşılasa da bu taktik nasıl yapacağınızı bildiğiniz takdirde işe yaramaktadır.

Hamilelik sırasında vücudunuzla başarılı bir şekilde konuşmak için  tamamen rahatlamanız çok önemlidir. Genellikle düzenli olarak meditasyon yapanlar için meditasyon yapmayanlara göre vücutlarıyla iletişim kurmak çok rahattır. Bunun sebebi meditasyonun sizi vücudunuzla bir uyum içerisine sokmasıdır. Bu şekilde vücudunuzun söylediklerini anlamanız daha da kolaylaşır.

Vücut ile Konuşma Nasıl Yapılır ?

Vücutlarımızın tamamen biyofiziksel makineler olmadığını ve ruhsal varlıklar olduğunu tamamen kabul edin. Ruh veya enerji hepimizin içinden geçmektedir.

Konuşma öncesinde olabildiğince rahatlamanız gerekmektedir. Meditasyon yapın, müzik dinleyin, yoga yapın. Hangisi sizi daha da rahatlatacaksa onu yapın.

Rahatlamış durumdayken vücudunuzu iyileştirmek veya konuşmak istediğiniz bölümün veya organın üzerinde yoğunlaşın. Örneğin bu organınız kalbinizse kalbinize odaklanın.  Odaklanmayı kolaylaştırması için elinizi kalbinizin olduğu bölgeye koyabilirsiniz. Kalbinizi gözünüzde canlandırın. Konuşmanıza şu şekilde başlayın ”Sevgili kalbim, yaptığın şey için sana çok müteşekkirim. Tüm hayatım boyunca atarak bana yardım ettin. Çok teşekkür ederim. Hamileliğim boyunca sağlıklı bir çocuk taşımama da yardım et lütfen.” 

Problemlerinizi söyleme ihtiyacı duyduğunuz ve söylemek istediğiniz her şeyi ona söyleyin.

Eğer ayaklarınızla konuşmak istiyorsanız ayaklarınıza odaklanın. Ayaklarınızı okşayabilir, onlara dokunabilir veya sadece zihinsel olarak onlara yoğunlaşıp şunları söyleyebilirsiniz ; ”Sevgili ayaklarım, sizleri çok seviyorum. İlk adım attığım andan itibaren vücudumu taşıyorsunuz. Lütfen hamileliğimi de taşımama yardım edin. Lütfen iyi, hafif ve sağlıklı olun..”

Gebeliğin Üçüncü Ayında Sağlığınız İçin Yapmanız Gerekenler - Gebelikte Vücudunuzla Konuşmak - Gebelik Süresince Bebeğinizle Konuşmak

Gebeliğin Üçüncü Ayında Sağlığınız İçin Yapmanız Gerekenler – Gebelikte Vücudunuzla Konuşmak – Gebelik Süresince Bebeğinizle Konuşmak

 

Gözünüzün önüne kanınızın hiç bir tıkanıklık veya yavaşlama olmadan ayaklarınıza taşındığını ve ayaklarınızdan geri döndüğünü getirin.

Soğuk algınlığı veya başka bir enfeksiyona kapıldıysanız iyileşmek için gözünüzün önüne aynı düşmanla savaşan askerler gibi virüs veya bakterilerle savaşan beyaz kan hücrelerini getirin. Onlardan daha iyi savaşmalarını ve sizi enfeksiyondan kurtarmalarını isteyebilirsiniz.

Bunun bir limiti yoktur. Vücudunuzun iyileşmeye ihtiyacı olan her hangi bir kısmı, organı veya sistemi ile konuşabilirsiniz. Bunu sürekli tekrarlayabilirsiniz. Bunda bir limit yoktur. Bunu yaparken en önemli şey rahatlamanız ve odaklanmanızdır.

Bunu ne kadar fazla yaparsanız  giderek o kadar kolaylaştığının da farkına varırsınız. Gözünüzde canlandırmanın daha kolay olması açısından biraz temel anatomi öğrenmenizde fayda vardır. Vücudunuzun içini gözünüzde ne kadar net canlandırırsanız konuşmanız da o kadar çok iyileştirme gücüne sahip olur. Örneğin kalbinizle konuşmak istediğinizde temel kalp anatomisine göz atarak gözünüzde ona göre canlandırma yaparsınız. Bu da daha etkili bir sonuç verir.

Hamilelik Süresince Bebeğinizle Konuşmak

Eğer gebelik süresince bebeğinizle konuşmak istiyorsanız hamileliğin bu döneminde ki rahmin anatomisine bakın. Bu dönemde bebeğinizin büyüklüğü nedir, hangi organları ve duyuları gelişmiştir, yüzü ne tarafa dönüktür. Bu ve benzeri bilgileri edinmek işinizi daha da kolaylaştırır.

Vücudunuzun anatomisini bilmek sizlere belirli bir iyileştirme gücü kazandırır.

 

Gebeliğin Üçüncü Ayında Sağlığınız İçin Diğer Makalelerimize Göz Atınız ;

Gebelikte Varis ve Tedavi Yöntemleri

Gebeliğin İlk Üç Aylık Döneminde Cinsel İlişki Nasıl Olmalıdır

Gebeliğin Üçüncü Ayında Yaşayacaklarınız

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?