Reklam Alanı

Gebeliğin İlk Üç Aylık Döneminde Cinsel İlişki Nasıl Olmalıdır

HbY - 29.06.17 tarihinde yayınlandı.

Gebeliğin İlk Üç Aylık Döneminde Cinsel İlişki Nasıl Olmalıdır

Gebeliğin İlk Üç Aylık Döneminde Cinsel İlişki Nasıl Olmalıdır diye bir çok kadın kendi kendine bu soruyu sorar. Hamilelik sırasında cinsel ilişkiye girmek güvenlimidir ? Bu sorunun cevabı evettir. Aslında bir çok kadın hamileliğin son aylarına kadar cinsel ilişkiye girmeye devam eder. Sevişirken bebeğinize zarar vermezsiniz. Cinsel ilişki yalnızca ilk üç ay için değil hamilelik süresince her ay yaşanabilir bir eylemdir. Gebelikte cinsel ilişki sırasında hamileliğinizde kendinizin ve eşinizin üzerinde ki kötü duyguları atıp pozitif enerjiye sahip olursunuz.

Rahim, rahim ağzında kalın bir tabaka olarak bulunan koyu kıvamlı bir sıvı ve amniyon sıvısı bebeğinizi her daim korumaktadır.

Hamilelik süresince seks güvenlidir. Ancak hamileliğin ilk üç ayında size rahatsızlık veren belirtilerin sizde cinsel ilişki isteğini azalttığını fark edebilirsiniz. Çoğu kadın için seks yorgunluk veren bir eylemdir. Çoğu kadın seks için kendini çok yorgun hisseder ve mide bulantısı çeker. Memede ki hassasiyet, şişkinlik ve artmış olan idrar çıkışı da cinsel isteğinizi azaltabilir. Tabi her kadın aynı şeyleri yaşamaz, dolayısıyla vücudunuzu dinleyin ve kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız öyle davranın.

Gebeliğin İlk Üç Aylık Döneminde Cinsel İlişki Nasıl Olmalıdır

Gebeliğin İlk Üç Aylık Döneminde Cinsel İlişki Nasıl Olmalıdır

Hamileliğin İlk Üç Aylık Döneminde En İyi Seks Pozisyonları

Hamileliğin İlk Üç Aylık Döneminde En İyi Seks Pozisyonlarından Kısaca Bahsedecek Olursak;

Kadın Üstte :  Bu hamilelik için çok iyi ve güzel bir pozisyondur çünkü cinsel birleşmenin derinliği, hızı ve hareket kontrolü sizin elinizdedir.

Yanlamasına : Bu pozisyonda siz ve eşiniz yüzünün bir birinize dönük şekilde yan yatarsınız.

Kaşık : Bu pozisyon sırtınız eşinize dönük bir şekilde eşinizin ve sizin yan yatmanızı gerektirir.

Arkadan : Köpek stili de denen bu pozisyon derin birleşmeye olanak sağlar ve genellikle iki taraf içinde çok zevk vericidir.

 

KadinveAile.NET 

Yönetimi Sizlerin Sağlıklı Bir Gebelik Süreci Yaşamanızı Desteklemek İçin Hamilelik Süresince Yaşanılan Her Duyguyu, Düşünce ve Olayı Ay Ay, Hafta Hafta Sizlere Aktarmaktadır ve Aktarmaya da Devam Edecektir. Sizlerin Huzur İçin Bizler Burdayız.

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?