Fondöten en iyi Nasıl Uygulanır?

Özgür - 10.06.18 tarihinde yayınlandı.

Makyaj yapmak bir sanattır aslında. Tıpkı bir ressamın kadın portresi çizerken elinden çıkan fırça izleri gibi renkleri harmanlayıp tualine hayal gücüne göre yansıtış şeklidir. Siz de o sanatsal yeteneğinizi, hayalgücünüzle makyaj boyalarınızla profesyonel yüzler ortaya çıkabilirsiniz.
Profesyonel makyaj yapmak belli bir uzmanlık gerektiren bir şey olmasına rağmen düzgün makyaj yapmak için birkaç makyaj yapma tekniğini bilmeniz yeterlidir.

Makyaj yapmadan önce cildinizin erken yaşlanmasını engellemek amacıyla kaliteli ürün kullanmanız gerekmektedir. Marka seçiminden önce hem cildinizi korumak için hem de sürdüğünüz fondötenin cildinizi bir bütün olarak göstermesini sağlamak için nemlendirici ile temizlenmelidir. Nemlendirici kullanmak istemiyorsanız eğer kremli fondöten aynı görevi yerine getirecektir.

Fondöten en iyi Nasıl Uygulanır?

Fondöten en iyi nasıl uygulanır, sorusuna cevap olarak fondötenin cildinizde birkaç uygulanış şekli mevcuttur. İster Fırça ile ister sünger yardımı ile yuvarlak dairler ile cildinize, çene altına, göz kapaklarına ve gözaltına hafif dokunuşlarla bastırarak sürülmelidir.
Fırça ile sürdüğünüzde cildinizde fırça çizgileri oluşabilir. Bunun için makyaj süngeri çizgileri yok etmek ve profesyonel görüntü elde etmek amacıyla kullanılmalıdır. Çene altına sürülmediği takdirde yüzünüz ve çene altınızın farklı renklerde olması kötü bir görüntüyü ortaya çıkarır. Bu farklılıkların oluşmaması için söylenen bölgelere yaydırılması gereklidir.
Fondöten kullandıktan sonra pudra yardımıyla sabitleme işlemi yapabilirsiniz. Bu yöntem sizin gün boyu makyaj tazeleme ihtiyacınızı engellemiş olacaktır.

Fondöten en iyi Nasıl Uygulanır?

Fondöten en iyi Nasıl Uygulanır?

Cilt tipine göre de fondöten tercih edilmelidir. Özellikle hassas ciltler, çok akneli ciltlerde kaliteli markalar ve tavsiye edilen markaları kullanmakta fayda vardır. Renk tonu seçiminde özellikle cilt renginize en uygun renk tonunu kullanmanız gerekmektedir.
Cildinizden Daha koyu bir renk veya daha açık bir renk kullandığınızda doğallıktan çok uzak bir görünüm ortaya çıkar. Fondöten Kullandıktan sonra Cildimizin yıpranması engellemek için bir diğer önemli aşama;
Akşam cilt temizliğine önem verilmesi gerekir. Çünkü cilt temizliği yapmadığınız takdirde çabuk yaşlanan ve problemli bir cilde neden olabilirsiniz. Bunun için birçok temizleme şekli mevcuttur. Yatmadan Önce cildinizin iyicene arındığından emin olmalısınız.
Bunun için makyaj temizleme bezi ya da onun yerine makyaj temizleme sütü kullanmalısınız.Gözaltı ve kapağı ise göze uygun makyaj sütü ile temizlenmelidir.
Daha sonra Temizleme jelini temizleme fırçası yardımı ile dairesel şekillerle köpürttükten ve masaj yaptıktan sonra arınması için ılık su ile durulanmalıdır. Hafta da en az bir kez maske kullanılmalıdır.Son olarak iyi bir Tonik ve nemlendirici kullanılması gerekmektedir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?