Reklam Alanı

Faranjite iyi gelen bitkiler nelerdir?

Özgür - 29.11.18 tarihinde yayınlandı.

Faranjite iyi gelen bitkiler nelerdir?

Yutağın iltihaplanması olarak tanımlanan faranjit, bronşite dönüşme riski bulunan bir rahatsızlıktır. Faranjitin tıbbi olarak çok sayıda farklı tedavisinin bulunduğu bilinmektedir. Bununla birlikte faranjite iyi gelen bitkilerin bulunduğu da bilinmektedir. Bu kapsamda faranjite iyi gelen bitkiler nelerdir? Sorusu akıllara gelmektedir. İşte faranjite iyi gelen bitkiler:

  • Zerdeçal
  • Bal
  • Zencefil
  • Limon
  • Fesleğen
  • Sarımsak
  • Nane

Zerdeçal solunum yollarının temizlenmesini sağlar

Göğüs ağrılarına iyi gelen zerdeçal, boğaz ile solunum yollarının tamamının temizlenmesinde son derece etkilidir. Zerdeçalı bir bardak sütle birlikte kaynatarak tüketirseniz, kısa sürede faranjitinize iyi geleceğini göreceksiniz. Burada iki şeye dikkat etmeniz önemlidir. Öncelikli olarak bir bardak sütün içerisinde yarım çay kaşığı kadar zerdeçal koymalısınız. Sonrasında ise kaynatıp soğuduktan sonra içmelisiniz.

Balın antibiyotik özelliği faranjite iyi gelir

Bal eski tarihlerden günümüze kadar uzanan süreç içerisinde tedavi edici özelliğiyle ön plana çıkmış bir besindir. Oldukça güçlü bir antibiyotik etkisinin bulunması sayesinde faranjitinizin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Zencefilin mikrop kırıcı özelliğinden yararlanın

Solunum yollarının açılmasını destekleyici etkisi sayesinde zencefil, faranjit tedavisinde etkili olmaktadır. Ayrıca içeriğindeki antioksidanlar sayesinde pek çok farklı faydası da bulunmaktadır. Zencefili salatalarda da kullanabilirsiniz.

Faranjite iyi gelen bitkiler nelerdir?

Faranjite iyi gelen bitkiler nelerdir?

Limon faranjite iyi gelen bitkilerdendir

Organik olarak faranjite iyi gelen bitkiler nelerdir? Sorusu kapsamında verilen yanıtlardan birisi de limondur. Limon bolca C vitamini içermektedir. Özellikle limon suyuyla gargara yaparsanız; faranjit kaynaklı oluşa tahrişin de önüne geçmiş olursunuz.

Fesleğen magnezyum deposudur

Fesleğen kan akışını hızlandıran bir etkiye sahiptir. İçeriğinde yer alan magnezyum; antioksidan olarak da etkilidir. Fesleğen yaprağını kaynatıp suyunu içebilirsiniz. Hatta sadece fesleğen yaprağını çiğneyerek de tüketebilirsiniz. Böylece üst solum yollarından belirgin bir oranda rahatlama yaşarsınız.

Sarımsak doğal antibiyotiktir

Çok sayıda farklı hastalığa iyi gelen sarımsak, faranjite de iyi gelmektedir. Sarımsağı cacık gibi yiyecekler içinde tüketmek ya da çiğneyerek tüketmek oldukça faydalıdır.

Nane çiğnemek faranjite iyi gelir

Genel olarak faranjite iyi gelen bitkiler nelerdir? Sorusu sorulduğunda akla ilk gelen bitkiler arasında nane gelmektedir. Nane limon ikilisinin ayrılmaz parçası olan bu bitki, boğazdaki tahrişlerin önlenmesinde de etkili olmaktadır. Üstelik sadece çiğneyerek dahi söz konusu bitkinin faydalarını elde etmek mümkün olmaktadır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?