Ev Yapımı Tırnak Sertleştiricisi

Özgür - 02.07.17 tarihinde yayınlandı.

Ev Yapımı Tırnak Sertleştiricisi

Ev Yapımı Tırnak Sertleştiricisi: Tırnaklar bayanlar için en önemli bölgelerden biridir. Bayanlar için yüz ve bacakları kalçalar ve saçlar neyi temsil ediyorsa tırnaklar da aynı şeyi temsil etmektedir. Bu nedenle tırnakları güçlendirmek, onları beslemek ve onları hızlı bir şekilde uzatmak bayanlar için çok önemlidir.

Tırnaklar nasıl sertleştirilir?

Tırnaklarınızda bulunan en ufak bir kusur dahi size olumsuz olarak geri dönebilmektedir. Bu nedenle tırnaklarınıza gerekli bakımı yapmalı ve onlara ihtiyaç duydukları gücü sürekli olarak takdim etmelisiniz. Yine tırnaklarınız için faydalı olan birçok maskeyi de uygulayabilirsiniz.
Bizde bu yazımızda tırnaklarınızı sertleştirebilmeniz açısından sizlere faydalı olacak tavsiyeler vereceğiz. Bu tavsiyelere uyarak daha güçlü ve sert tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Ev Yapımı Tırnak Sertleştiricisi

Ev Yapımı Tırnak Sertleştiricisi

Ev Yapımı Tırnak Sertleştiricisi

Tırnaklarınızın zayıflığı sizin canınızı sıkıyor olabilir bu yüzden bir güçlendirme formülü uygulamalısınız. Limon veya sarımsak bu konuda oldukça başarılıdır ve yine bunlara ek olarak E vitamini de tırnaklarınız için çok faydalıdır.
E vitamini kapsüllerini de eczaneden ucuz fiyatlara temin etmeniz oldukça basittir ayrıca kullanımı ve uygulamasını da anlatacağız şimdi.

  • Üç diş kadar sarımsak
  • On beş damla limon
  • Bir tane E vitamini kapsül
  • Bir adet oje

Yine bu malzemelerimizi bir araya getirdikten sonra karışımımızı hazırlayabiliriz.

  • E vitamini kapsülünü oje içerisine koyun. Kapsülü koyduktan sonra karıştırın.
  • Diğer işlem de ise sarımsağı sıcak su içerisine koyarak on dakika bekletin ve ılık olduktan sonra macun olana kadar onları güzel bir şekilde ezmelisiniz.
  • Yine bu hazırladığımız sarımsak macununu da oje içerisine katmalısınız ve bunun içinde faydalı ürünler kullanabilirsiniz.
  • Yine on beş damla limon suyunu alın ve oje içerisine koyun. Limon suyu tırnakları güçlendirme konusunda son derece başarılıdır ayrıca onları sertleştirecektir.
  • Şimdi bu ojeyi tırnaklarınıza sürebiliriz. Tırnaklarınız iyileştirmek onları sertleştirmek adına kullanacağımız ojemizi bir süre sonra badem yağı ile de karıştırabiliriz. Badem yağı da tırnaklarınız açısından en faydalı ürünler arasında yer almaktadır.

Yine badem yağını ayrı olarak da tırnaklarınıza sürmeniz mümkün olacaktır. Yalnız tırnaklarınıza sürme işlemini oldukça hızlı bir şekilde yapmalıyız yoksa kuruma işlemi olabilir.

Daha Sağlıklı Tırnaklar İçin Tavsiyeler

Yine çok daha sağlıklı tırnaklara sahip olabilmek için yağlı gıdalardan uzak durmalısınız. Günlük kalsiyum ihtiyacınızı almalısınız.
Tırnaklarınızı asla yemeyin. Eğer tırnak yeme alışkanlığınız var ise bu alışkanlığı kısa sürede terk etmeye özen gösterin. Eğer mümkünse psikolojik yardım da alabilirsiniz bu alışkanlık için.
Zamanla tırnak yemek tırnak kanserine dahi yol açabilmektedir ve tırnaklarınızda olan bakterileri de ağız yolu ile vücudunuza aktarmış olursunuz. Bu yüzden tırnaklarınızı asla yememelisiniz.
Tırnak yemek ileri de daha tehlikeli hastalıklara davetiye çıkarabilir. Ayrıca tırnaklarınızın oldukça güçsüz olmasına sebep olacaktır. Bu nedenle güçlü tırnaklar için bu alışkanlığı bırakmalısınız.

 

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?