Ereksiyonu Arttıran Besinler

yeSim - 12.05.17 tarihinde yayınlandı.

Erektil disfonksiyon bilindiği gibi bir erkeğin cinsel ilişki için yeterli sertleşmenin sağlanamaması durumudur. İktidarsızlık olarak da isimlendirilebilir. Bazı insanlarda erektil disfonksiyon sadece bazı özel durumlarda meydana gelir. Öyle ki sabah uyandığında ereksiyon sorunu olmayan birinin gün sonunda bu sorunu ortaya çıkıyorsa esas problem fizyolojik değil psikolojik olabilir. Ereksiyonu arttıran besinlerin ilk başlarında sarımsak, meyve ve sebzeler gelir.

Hormon değişimi, depresyon, panik ataklar, damarların daralması cinsel olarak ereksiyonu olumsuz etkileyen sebepler olabilir. Her bir sorunun farklı çözümü vardır. Eğer ereksiyon 2-3 hafta sürerse mutlaka doktora görünmek gerekir. Bununla beraber evde yapılabilen bazı ilaçlarla da ereksiyon düzeltilebilir. Süt ve sopa çiçeklerinden oluşan bir karışım kullanmak evde yapılacak bir karışım olarak ereksiyonu arttırır. Havuç, bal ve yumurta ereksiyonu arttırır . Erektil disfonksiyonu tedavi etmek ve erkeklerde cinsel isteği uyandırmak için bal, yumurta ve havuç gün içerisinde tüketilebilir.4 çorba kaşığı bala, haşlanmış yumurta ve yarım bardak ince kıyılmış veya rendelenmiş havuç ekleyin ve sabah aç karnına bunu tüketin. Bu karışımı 30 ila 45 gün boyunca tüketin ve cinsel arzunuzda büyük ilerlemeler sağlayacaksınız. Kurutulmuş incir vücuda iyi bir mukavemet katar ve insanlarda cinsel gücü artırma yeteneğine sahiptir. Bir avuç fıstık, badem ve ayva tohumlarını eşit oranlarda karıştırın ve daha sonra ince toz haline getirin ve tüketin. Veya Siyah kuru üzüm tüketin çünkü siyah üzüm cinsel gücü artırmada yardımcı olan çok iyi bir besindir. Safran, cinsel isteği uyandıran ve sinirlerinizi rahatlatan bir maddedir.

Ereksiyonu Arttıran Besinler

Ereksiyonu Arttıran Besinler

Sarımsak da ereksiyonu arttırır

Sarımsak cinsel iktidarsızlık için etkilidir. Antiseptik ve bağışıklık arttırıcıdır ve insanlara cinsel faaliyetlerini geliştirmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca Soğan afrodizyak özelliklere sahip olduğu için önerilebilir. Zihninizi Boşaltın: Cinsel ilişki bedensel ve ruhsal gerilim varsa tam anlamıyla yapılamaz. Zihni rahatlatmak cinsel ilişkinin sağlıklı olması için ereksiyonu arttırmaya yardımcı olur. Sigarayı bırakın bir anda bırakamıyorsanız azaltarak bırakın. Siz sigarayı azalttıkça hayattan daha fazla lezzet alacaksınız ve sigaraya karşı tiksinti duymaya başlayacaksınız. Bunun nedeni tat alma koku alma duyularınızın daha açık hale veya hassas hale gelmesidir.

A Vitamini İçeren Besinler Ereksiyonu Destekler

Cinsel işlev bozukluğunu azaltmaya yardımcı olması için A vitamini açısından zengin yiyecekleri tüketin. Fiberce Zengin Gıdalar tüketin.Suda çözünebilen liflerden zengin bir meyve ve sebze diyeti, erektil disfonksiyonun azaltılmasında yardımcı olacaktır.

2010 yılından Beri kadın,moda,aile ilişkileri ve diyet üzerine makaleler yazmaktayım.Kadinveaile.net bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyuyorum.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?