Reklam Alanı

Emzirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Özgür - 19.04.18 tarihinde yayınlandı.

Anne ile bebek arasında olağanüstü bir bağ kuran emzirme eylemi bebekte güven duygusunun temellerini atar. Yavrusunu emziren bir annenin görüntüsü dünyanın en masum ve en güzel görüntülerinden biridir. Anne o sırada bebekle göz teması kurar, onunla konuşur, ona gülümser, bunlar minik bir insanın dünyayla ilk temaslarıdır. Emzirme hakkında bilinmesi gerekenler içinde hepimizin annemizle kurduğu o inanılmaz duyguların başlaması vardır demek yanlış olmaz. Emzirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Emzirme Hakkında Dikkat Edilecek Hususlar

Emzirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Emzirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Doktorlar emzirmenin doğumdan hemen sonra başlamasının çok iyi olacağını belirtiyorlar. Halk arasında ilk süt veya ağız sütü olarak bilinen ilk yudumlar bebek için olağanüstü derecede yararlıdır, çünkü antikorlar açısından çok zengindir. Fakat meraklanmayın, doyurucu sütün gelmesi zaman alabilir. Emziren kadınların bünyesi zaten bebeğin içeceği kadar sütü üretecektir. Yani bebek biraz büyüyüp daha çok emmeye başladığında annenin süt üretimi de artacaktır. Ne kadar içtiğini ise en kolay idrar sıklığından takip edebilirsiniz. Dikkat edilecek diğer noktalar arasında memenin bebeğin ağzını kapatmaması, bebeğin tüm vücudunun anneye dönük olması, bebeğin başının anne dirseğinin iç kısmında ve yüksekte kalması sayılabilir. Yeni doğanlara memenin kahverengi kısmını ağızlarına almaları için yardımcı olmak gerek, yani onlara emmeyi öğretmek gerekebilir. Bu arada blok emzirme nedir gibi daha ayrıntıları konuları da doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. İnek sütü alerjisi ya da laktoz alerjisi gibi başlıklar da anlatılanlar arasına girecek.

Bir önceki konumuz mol gebeliği nedir? Başlıklı yazımızı okudunuz mu?

Yorumlar (2 Yorum)

    Emzirme hakkında bilmediğim bir çok şey öğrenmiş oldum. Açıkcası emzirmenin bebek üzerinde bu kadar etki edeceğini bilmiyordum.

    Emzirme bir bebeğin ilk bildiği şeydir. Ve bebekler emzirme ile öğrenir. Çünkü bebek ilk şeyleri öğrendiğinde dahil ağzıyla kontrol eder. Bu yüzden emzirme önemli bir husus olduğunu düşünmekteyim. Emzirme hakkında açıklayıcı bilgileriniz konusunda teşekkür ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?