Reklam Alanı

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özgür - 17.05.17 tarihinde yayınlandı.

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler; Düğün ve nikah töreninize katılmasını istediğiniz aile, akraba ve arkadaşlarınızı düğüne davet etmek için gerekli olan düğün davetiyesi ile ilgili çok dikkat edilmesi gereken püf noktaları sizlere bu yazımızda anlatacağız.

Düğün davetiyesinde gerekli yazılar

  • Çiftin ismi
  • Anne ve Babaların isim ve soy isimleri
  • Düğünün gerçekleşeceği mekan
  • Düğünün tarihi ve saati
  • Düğün hakkında kısaca bilgi (yemek, kokteyl vs.)
  • Davetlileri konuk etmek için yazılacak kısa bir not
  • Kına için ayrı bir kart bastırmayacaksanız kınanın olduğu mekan tarih ve saat
Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün davetiyesi seçerken dikkat etmemiz gerekenler;

Çiftlerin en mutlu gününü akrabalara eşe dosta duyurmanın yolu düğün davetiyesinden geçmektedir. Düğün davetiyesi seçerken yapılması gereken en önemli nokta vermek istediğimiz bilgileri açık ve anlaşılır şekilde davetiyeye aktarmış olmamız olacaktır. Açık ve anlaşılır şekle örnek vermemiz gerekecek olursa düğününüz yemekli değilse kokteyl tarzı bir düğün yapmayı planlıyorsanız kesinlikle ve kesinlikle davetiyeye not düşüp düğününüzün yemekli olmayacağını misafirlerinize duyurmanız gerekecektir. Düğün davetiyesinde dikkat edilmesi gereken bir önemli husus ise anne baba isimlerinin davetiye de yer alması olacaktır. Aileleriniz ve arkadaşlarınızın yanı sıra davetliler arasında aile büyüklerinin tanıdıkları düğün yerini bulmakta güçlük çekmemesi için olması gereken bu kural düğün davetlilerinin işini oldukça kolaylaştıracaktır.

Düğün davetiyesinin yeri mekanı ve zamanı açık ve anlaşılır şekilde yazılması da oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Özellikle davetinizde nikah saatiniz açık bir şekilde belirtilmiş olması gerekecektir ki konuklarınız bu özel anı kaçırmaması sizin açınızdan büyük öneme sahiptir. Sevdiklerinizin, arkadaşlarınızın, akrabalarınızın bu özel anı kaçırmamaları için bu uyarıyı dikkate almalısınız. Evlenecek olan çiftler için bu yazımızda düğün davetiyesinde olması gerekenleri sırasıyla anlatmış bulunduk. Böylece evlenecek olan çiftler yazımız sayesinde eksiksiz bir davetiye ile düğün hazırlıklarına hızla devam edecektir

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?