Reklam Alanı

Dondurulmuş Embriyo İle Hamile Kalınabilir Mi?

Özgür - 31.03.18 tarihinde yayınlandı.

(FET) Dondurulmuş Embriyo Transferi

Birçok fertilite hastası için, donmuş embriyolar, bir yedek plan ve başarılı bir IVF döngüsünden sonra ailelerini daha fazla kurma fırsatı sağlar. Doğurganlık ilaçları ve yumurtalık uyarımından sonra, yumurta alma işlemi ve laboratuvarda gübrelemeden sonra, İVF geçiren bir hasta, bir döngü içinde transfer edilmeleri gerekenden daha uygun embriyolara sahip olduklarını öğrenebilir. Çoğu durumda, riskli bir çoğul gebelik olasılığını azaltmak için doktorunuz yeni bir embriyo transferi için bir (veya belki iki) yüksek kaliteli embriyo seçecektir.

Dondurulmuş Embriyo İle Hamile Kalınabilir Mi?

Dondurulmuş Embriyo İle Hamile Kalınabilir Mi?

Embriyoların geri kalanı daha sonra kullanılmak üzere dondurulabilir ve saklanabilir. Bazı durumlarda, bir döngüdeki tüm embriyolar, bir ay içinde dondurulmuş embriyo transferi (FET) yapılmadan önce kadın vücudunun zorlu IVF işleminden kurtulabilmesi için dondurulabilir. Bazen, taze embriyo transferleri geçmişte başarısız olursa, FET özellikle kadının optimal implantasyon penceresini tanımlamak için Endometrial Receptivity Analysis gibi ileri testlerle birlikte kullanıldığında implantasyon şansını artırabilir.

Taze ve dondurulmuş embriyo transferi için artıları ve eksileri vardır. FET’i düşünmek için nedenleriniz ne olursa olsun, sahip olduğunuz ilk soru, dondurulmuş embriyoların iyi başarı oranları sunup sunmadığıdır. Dondurulmuş Embriyo İle Hamile Kalınabilir Mi?

Dondurulmuş Embriyo Başarı Oranları Hakkında En Yeni Araştırma Nedir?

Son yapılan çalışmalar, donmuş embriyo transferlerinin umut olmak için büyük bir neden sağladı. FET başarı oranlarının en etkili taze embriyo transferi başarı oranlarına göre giderek artmaktadır. Bazı kadınlar için, FET başarı oranları için taze embriyo transferlerinden çok daha yüksek olabilir. Stanford Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, progesteron seviyesi üzerinde yaptıkları araştırmalarda, 35 yaş üstü kadınlarda, daha önce bir hamilelikle sonuçlanma olasılığı% 73 daha fazla bulunmuştur. Kanıtlar, spesifik hasta popülasyonları için FET lehine, embriyo transferleri ile ilgili kararların nasıl verildiği konusunda çok heyecan verici sonuçlar doğurmaktadır.

Bir önceki yazımız hamilelikte kıyafet seçimi mutlaka okuyunuz

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?