Doğurganlığı Artıran Bitkiler İle Hamile Kalın

HbY - 29.11.17 tarihinde yayınlandı.

Dünyamızda o kadar çok çeşit faydalı bitkiler vardır ki gün geçmesin her bitkinin yeni yeni mucizeleri ortaya çıkmasın. Tabi ki hamilelikle alakalı da çok bitki vardır. Doğurganlığı Artıran Bitkiler İle Hamile Kalın dediğimiz zaman bu yanlış anlaşılmasın. Bazı kadınlarda doğurganlık problemi varsa önce bu problemi bilmek gerekir. Şimdi sizlere  Doğurganlığı Artıran Bitkiler İle Hamile Kalın’anacak bitkileri ve faydalarını sıralayacağız.

Bazı bitkileri kullanmak doğurganlığınızı, hamile kalmanızı etkiler; Bunların kimileri olumlu kimileri de olumsuz fayda sağlar. Bu konuda bir çok bitki vardır. Bizim hedefimiz ise sizlere en doğru bitkileri seçebilmeniz için faydalı olabilmek. Probleminiz düzensiz adet dönemleri, stres yada cinsel organınız ile alakalı da olabilir. Yada farklı problemleriniz de olabilir. Önceliğiniz bu problemlerinizi bilmeniz olmalıdır.

Hamilelik Şansını Artıran Bitkilerin Özellikleri

  • Hamilelik şansını artıran bitkilerin özellikleri şöyledir;
  • Rahmi ve özellikle hamilelik kanamasının geçtiği iç tabanı beslerler.
  • Tüm vücudu besleyip, vücut direncini ve olumsuz toksinleri atarlar.
  • Sinir sistemini ve olumsuz düşünceleri gevşeterek stresin ortadan kalkmasını sağlarlar.
  • Hormonlara bağlı fonksiyonları geliştirir ve dengelerler.
  • Cinsel arzuyu artırır ve bir düzene sokup dengelerler.

Hamilelik Şansını Artıran Bitkiler

Hamile kalma şansınızı artırmaya yardımcı olmada en fazla tüketilen bitkiler bunlardır;

Hayıt Tohumu ve Bitkisi Faydaları;

Akdeniz bölgesinde yetişen bu bitki genel olarak tane karabiber görünümündedir.  Rahim içerisinde oluşabilecek tümörleri engellemede ve hormonları düzenlediği için kadınlarda doğurganlığı artırmada en fazla fayda sağlayan bitki olduğu için kullanılması tavsiye edilen bitkilerin başında gelmektedir. Aynı zamanda adet düzensizliğine iyi gelir ve aşırı kanamayı engeller.

Kırmızı Böğürtlen Yaprağı Faydaları;

Güçlü bir vitamin ve antioksidan kaynağı olan bu bitkinin aynı zamanda mükemmel bir kalsiyum kaynağı olduğu da tespit edilmiştir. Magnezyum ve demir yüklü olan bu bitkinin bağışıklık sistemini güçlendiren bitkilerin başında gelmesi dışında kadınlarda rahmin iç tabakasının güçlenmesini ve adet düzensizliğini giderici ve adet dönemini uzatıcı etkileri de vardır. Bu yaprağı kaynatıp bir iki damla limon ile  suyunu çay gibi içmek bu bitkinin faydalarının vücudumuzda yer edinmesini sağlamak için pratik bir yoldur.

Isırgan Otunun Faydaları

Dokunulduğunda ciltte yanma ve kaşıntı yapan bu bitkinin faydaları sayılmakla bitmez. Kadın için içerik olarak kalsiyum ve demir bakımından zengin olduğu için tüketilmesi gerekmektedir. Üreme sistemi için çok faydalı olan ısırgan otu hormonal dengeyi de destekleyerek nane ile birlikte çay halinde tüketilmesi sonucu doğurganlığı artırmada önemli bir desteğe sahip olur.

Yulaf Sapının Faydaları

Orta dereceli, besleyici bir tonik bitki olan Yulaf sapı aynı zamanda yulaf samanı olarak da adlandırılır. Kadınlarda ve erkeklerde testosteron yumurtlamayı tetikleyerek hormonal gelişimleri düzene sokar. Aynı zamanda zekanın gelişmesini de sağlayan bu bitki afrodizyak etki yaratır. Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için uygundur. Erkek ve bayanların sık kullanımına uygundur.

Kızıl Yonca Bitkisinin Faydaları

Bir çok hastalıkta kullanılan kızıl yonca bitkisinin çok amaçlı bir doğurganlık artırıcı özelliği de vardır. Kanı saflaştırarak kötü toksinlerin atılmasında fayda sağlar. A, C, E, B vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, demir, fosfor, magnezyum, bakır, krom gibi minerallere de sahiptir. Bu bitkinin vücuda fayda sağlaması biraz zaman alacağından hamile kalmaya karar verildiği andan itibaren çay olarak tüketilmesi gerekmektedir. En az 2 ay düzenli kullanıldığında etkisini göstermektedir.

Bir önceki yazımız hamilelikte kullanmanız gereken bitkiler.

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?