Reklam Alanı

Doğal Yollarla Selülitten Kurtulma

yeSim - 07.07.17 tarihinde yayınlandı.

Bayanların birçoğunu etkilemekte olan en önemli cilt problemlerinden birisi yine selülit problemidir. Bu sorunu yaşayan bayanlar bu hastalığın genetik olarak kaynaklandığına ve çözümünün de olmadığına veya çok yoğun bakımlar ile ancak düzelebileceğine inanırlar.
Hatta bu hastalık için güzellik merkezlerine mutlaka gidilmesi gerektiği, gidilmezse daha kötü olacağı veya hiç düzelmeyeceği inanışı vardır.
Peki selülit neden oluşur? Doğal yollarla selülitten kurtulma bu hastalığın oluşmasının sebebi lenfatik ve dolaşım sisteminde oluşan değişiklikler neticesinde meydana gelen yağ nodülleri yine cildinizin bazı kısımlarında sarkık bir görünüme sebep olmaktadır.
Selülit yine sadece bayanları değil erkek bireyleri de etkileyebilmektedir ancak bayanlarda çok daha yaygın olmaktadır bunun sebebi ise bayanlar da bağ dokuları çok daha serbest bir haldedir ve bütün vücutları sürekli olarak hormonal değişimler yaşar.

Doğal Yollarla Selülitten Kurtulma

Doğal Yollarla Selülitten Kurtulma

Selülit Neden Oluşur?

Yine birçok uzmanlar bayanlarda bu selülit hastalığının, sürekli olarak bayanlar tarafından tecrübe edileceğini ve hormonsal değişimlerden kaynaklanıyor olması nedeni ile önlenemeyeceğini de belirtilmektedir. Fakat özellikle son dönemlerde bu görüş çürümeye yüz tutmuştur.
Bunun sebebi çevrede vücudunda selülit olmayan yüzlerce bayan görüyoruz. Yine selülit oluşmadan önce ve oluştuktan sonra da selülite sebep olan sorunları ortadan kaldırırsanız sizin için çok iyi olacaktır. Sorunları listelersek;

  • Hareketsiz bir şekilde yaşamak
  • Dolaşım ile ilgili olarak çeşitli sorunlar
  • Aşırı stres yaşamak
  • Aşırı dar kıyafetlerin giyilmesi
  • Günde 1,5 litreye yakın su tüketilmemesi

Aşırı abur cubur tüketilmesi gibi başlıca sorunları sayabiliriz.

Selülite Doğal Çözüm

Bu hastalıktan tam anlamıyla kurtulabilmeniz aslında yine sizin elinizde. Günümüz çerçevesinde bu hastalığı azaltabilmek için bir sürü yöntem de bulunmaktadır fakat yine selülitin oluşmaması adına bu gibi tedavi yöntemlerini her zaman denemelisiniz.
Yine bu hastalığa çare olan tarçından bahsedeceğiz. Tadı ile de bizlerin hafızasından çıkmayan tarçın tıbbi açıdan da kullanılıyor. Selülitin azalması açısından da tarçın son derece etkilidir.
Selülit vücut içerisinde yer alan çeşitli toksinlerin birikmesi neticesinde oluşmaktadır. Tarçın ise vücuttaki bütün toksin maddeleri atmaktadır hal böyle olunca selülite de çare oluyor.

Selülit İçin Tarçının Hazırlanışı

Tarçını bu hastalığa karşı masaj olarak uygulayacağız. Tarçın yağı son derece iyi bir dolaşıma neden olur ve toksinler atılmaktadır. Tarçın yağını aktarlardan ve benzeri yerlerden temin edebilirsiniz.
Selülit bölgesine yoğun oranda tarçın yağını sürün ve oraya güzel dairesel masaj hareketleri uygulayın. Bu masaj hareketlerini yarım saat kadar yapmanız size çok faydalı olacaktır. Hemen arkasından güzel bir duş alın ve bu masaj işlemini ayda birkaç kez tekrar edebilirsiniz ve herhangi bir zarar görmezsiniz. Ayrıca bu yazımızı okuduktan sonra Selülite Sebep Olan Gıdalar Nelerdir? adlı makalemizi okuyup selülit hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

2010 yılından Beri kadın,moda,aile ilişkileri ve diyet üzerine makaleler yazmaktayım.Kadinveaile.net bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyuyorum.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?