Doğal Güneş Kremi Tarifi

Özgür - 16.07.17 tarihinde yayınlandı.

Doğal Güneş Kremi Tarifi

Doğal Güneş Kremi Tarifi: Güneş kremi vücudumuzun korunabilmesi açısından son derece önem arz eden kremler içerisinde yer almaktadır. Özellikle de yaz aylarında mutlaka yanınızda taşımanız gereken bir krem çeşididir. Bu kremi yanınızda taşıdığınız takdir de her türlü güneş ışınlarından korunmanız mümkündür.
Ayrıca biz sizlere doğal yollar ile evde nasıl güneş kremi hazırlayabilirsiniz? Bunu anlatacağız. Evinizde güneş kremi hazırlamanın şüphesiz birçok yolu var. Ancak biz en faydalısını anlatacağız. Peki bunun faydası nedir? Bilmediğiniz kimyasal ürünler ile hazırlanmış güneş kremlerini kullanmamış olursunuz ve bu sayede vücudunuza gelecek zararı oldukça azaltmış olursunuz.

Doğal Güneş Kremi Tarifi

Doğal Güneş Kremi Tarifi

Evde Güneş Kremi Nasıl Hazırlanır?

Bahsedeceğimiz güneş kremi tarifi sayesinde oldukça rahat bir şekilde, doğal ürünlerden güneş kremi hazırlayabileceksiniz ve bu sayede yirmi faktör ve daha yüksek bir korumaya sahip güneş kremine sahip olacaksınız.
Malzemelerimiz;

  • Yarım bardak zeytinyağı
  • Çeyrek balmumu
  • Bir bardak hindistan cevizi yağı
  • Yine iki çorba kaşığı kadar çinko oksit alacağız.

Yine yapılış şekline gelirsek bir kase içerisinde bal mumu ve yağları karıştırın. Ayrıca bir esans da bulabilirseniz onu da katın.
Sonrasında bunları ısıtarak karıştırın. Malzemeler birbirine karışacaktır ve bunlar krem kıvamına gelecek ve sonra çinko oksidi de son olarak ekledikten sonra güzel bir şekilde karıştırın. Ancak çinkoyu asla solumamaya çalışın. Bu karışım yine ağda kıvamına gelecektir ve fazla katılaşmayarak ocaktan onu alabilirsiniz. Sonrasında bekletin ve cam kavanoz içerisine dökün.
Onu bir gün boyunca dinlendirdikten sonra kullanıma geçebilirsiniz. Bu ürünü kullandığınız takdir de doğal bir güneş kremi kullanmış olursunuz. Cildinize zarar veren kimyasallara da asla maruz kalmazsınız ve oldukça kaliteli güneş kremini kullanmış olursunuz. Ayrıca cildinize de yüksek oranlarda faydası vardır. Yine güneşe çıktıktan sonra değil güneşe çıkmadan önce sürmenizin yüksek oranda faydaları vardır. Bunlara ek olarak cildinizi hem koruyorken hem de D vitamini üretimini yükselteceği için güneşte uzun süre kalabilirsiniz. Ancak siz yine de güneşe çıkmadan önce güneşin en az etkin olduğu saatleri tercih edin ve bu saatlerde güneşe çıkın. Öğle vakti geçtikten sonra ve ikindi vakti geçtikten sonra güneşe çıkabilirsiniz ancak yine güneş batarken güneşte bulunmamaya özen gösterin.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?