Reklam Alanı

Diyet Yapmadan Zayıflayın

Özgür - 09.04.17 tarihinde yayınlandı.

Diyet Yapmadan Zayıflayın

Diyet Yapmadan Zayıflayın; Fit bir vücuda sahip olmak için ihtiyacınız olan tek şey yeterli ve dengeli beslenmektir. Saatler boyu aç beklemek zorunda kalmadan, sıkıcı diyet listelerini uygulamanıza gerek kalmadan da zayıflamanız artık mümkün.
Büyük bir irade örneği gösterip diyetlere harfi harfine uyarak fazla kilolardan da kurtuluyorsunuz. Fakat diyeti bırakır bırakmaz da eski kilolarınızı geri mi alıyorsunuz?
Fazla kilolara elveda demek ve ideal kilonuzu ömür boyu korumak için diyet yapmamıza aslında hiç de gerek yok! Sadece yeterli ve dengeli beslenmek, kendimize yeni bir beslenme programı oluşturmak ömür boyunca ideal kilomuzda kalmamızı sağlar. Üstelik saatlerce aç kalmadan ve hiçbir besin kısıtlamasına girmeden!

Diyet Yapmadan Zayıflayın

Besinleri yavaş yavaş çiğneyin;  Yeterli vaktiniz olmasa da tabaktaki yemekleri hızlı yemeyin. Ana öğünleriniz en az 15 – 20 dakika sürsün. Çünkü beyin ‘tok’ olduğunu bilmeli. Bu süre de yaklaşık 20 dakikayı buluyor. Besinleri hızla çiğnerseniz kontrolünüzü yitirirsiniz bu da fazla yemek olur dolayısıyla kilo.

Her öğünden önce mutlaka su için; Her gün mutlaka  1.5 – 2 litre su için. Gün içinde düzenli olarak içeceğiniz su metabolizmanızı hızlandırır. Bu özelliği kullanmak için su içimini gün içine yayın.
Akşam gün içerisinde su içmediğinizi anlayıp bolca su içerseniz size zararı olur. Sadece sizi bolca tuvalete çıkartır. Her öğün öncesinde su içerseniz günde en az 6 bardak su garantilersiniz. Yemek yerken su içmekten uzak durun, aksi takdirde mide hacmini artırırsınız.Yemekten sonra su içmek için en az 1 – 1.5 saat bekleyin. Çünkü mide boş iken içilen su, doğrudan bağırsaklara karışır,ama besinle karıştığında mideyi genişletir.

Diyet Yapmadan Zayıflayın

Diyet Yapmadan Zayıflayın

Sebze hayatınızda yer alsın; Ana öğünlerinizden bir tanesi mutlaka ama mutlaka sebzelerde oluşsun. Böylelikle hem bağırsaklarınız daha hızlı çalışır hem de daha az kalori alırsınız.
Sebzeyi bir dilim ekmekle destekleyerek etli menü kadar uzun süre tok kalırsınız. Bu nedenle gün içinde 2 -3 porsiyon sebze, yine aynı oranda meyve yemeyi alışkanlık haline getirin.

Porsiyonlar küçülsün; Meyve için bir porsiyon derken, aklınıza tıka basa dolu bir tabak gelmesin. Bir porsiyon 50 kaloridir. Bunu yarım muz, büyük bir mandalina, küçük elma veya ayvanın dörtte biriyle karşılarsınız. Sebzelerde de, 4 yemek kaşığı bir porsiyona denk gelir.

Tatlıya hayır deyin; Gün içinde yeteri kadar karbonhidrat vücuda alınmazsa enerji ihtiyacı tam olarak karşılanmaz. Bunun neticesinde tatlı yemek isteriz. Tatlı krizini önlemenin tek yolu düzenli beslenmek ve enerjiyi dengeli almaktır.

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?