Reklam Alanı

Diş Boyu Uzatma Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

HbY - 14.05.19 tarihinde yayınlandı.

Diş Boyu Uzatma Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı olarak da adlandırılabilen diş boyu uzatma, gülerken daha estetik bir görünüme kavuşmayı sağlar. Diş boyu uzatma estetiğinden sonra gülüşünüzün tüm hayatınızı olumlu yönde etkileyeceği bir sürece gireceksiniz. Bu makalemizde kadinveaile.net olarak siz değerli üyelerimize Diş Boyu Uzatma Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır? başlığı altında bilgiler aktacağız.

Diş Boyu Uzatma Estetiği Nedir?

Diş boyu uzatma, diş boyunun kısalığından rahatsız olan insanlar için sıklıkla kullanılan bir diş estetiği yöntemidir. Diş boyunu uzatmak gülerken daha estetik bir görünüme kavuşmayı sağlar.

Diş boyu uzatma estetiğinden sonra gülüşünüzün tüm hayatınızı olumlu yönde etkileyeceği bir sürece gireceksiniz. Kendine güveninizin artacak ve iyi bir gülümsemeyle kendinizi daha değerli hissetmenizi sağlayacaktır. İdeal gülüş, dişleriniz, ağız yapınız, dudaklarınızla yüzünüze bütünüyle uyum sağlayan ideal gülümsemedir. Diş ve diş eti yapısının uygun olmasıyla anlam kazanır.

Diş Boyu Uzatma Estetiği Nasıl Yapılır?

Diş boyu uzatma estetiği, diş etleri dişlerine göre fazla görünen ya da dişleri diş etlerine göre daha kısa görünüme sahip olan kişilere uygulanır. Diş etleri fazla görülen hastalarda, pembe estetik olarak adlandırılan yönteme başvurulur. Lazerden yararlanılır.

Bu uygulamayla diş etleri yukarıya doğru çekilir. Böylece dişler, diş etlerinden daha uzun görünür. Bu da kişiye daha estetik bir görünüm kazandırır. Uygulama anında diş ağrısı hissetmezsiniz. Lazerle yapılan estetik tek seansta da tamamlanabiliyor. İşlem süresi yaklaşık 15-20 dakikadır. Ağrısız ve kanamasızdır. Ayrıca uygulama sonrası hasta günlük yaşamına hemen dönebilmektedir.

Diş Boyu Uzatma Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?
Diş Boyu Uzatma Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Diş Boyu Uzatmak Teknikleri Nelerdir?

Diş boyu uzatma teknikleri dişi aşağı ya da yukarı doğru uzatmaktır. Diş yapısında sağlık bakımından bir sorun olmadığında lazer uygulamaları yapıldığından bahsetmiştik.

Dişte çarpıklık, diş aralarında açıklık gibi diş sorunları yoksa lazer tercih edilerek diş boyu uzatılır. Yaşı ilerlemiş hastalarda, ön kesici dişleri aşınan ve boyları kısalan kişilerde ise porselen lamina uygulaması yapılmaktadır. Takma tırnağı andıran bu tabakalar dişin ön yapısına yapıştırılır. Uygulama sonrası kişi daha genç görünmektedir.

Diş Boyu Uzatma Estetiği Kaç Seanstan Oluşur?

Diş ağrısı, diş aşınması gibi olumsuzluklar yaşamadan diş uzatma uygulamasından yararlanabilirsiniz. Yaklaşık olarak 3 seansta tamamlanabilen diş boyu uzatma işlemi sonrası kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz. İlk olarak diş hekimi diş ölçülerinizi alacaktır.

Daha sonra laboratuvar ortamında porselen tabakalar yapılmak üzere gönderilir. Son olarak ise hastaya uygulama işlemine geçilir. Hasta tedavi sonrası istediği ve estetik olarak da kendisine en çok yakışabilecek diş boyu, formu ve rengine kavuşmuş olacaktır.

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?