Reklam Alanı

Dirsek kuruması nasıl engellenir, doğal çözümleri nelerdir?

HbY - 08.01.19 tarihinde yayınlandı.

Dirsek kuruması nasıl engellenir, doğal çözümleri nelerdir?

Cildimizde en çok şikayet ettiğimiz bölgelerimizin başında dirseklerde meydana gelen kurumalar gelmektedir. Bu makalemizde kadinveaile.net olarak siz değerli üyelerimize Dirsek kuruması nasıl engellenir, doğal çözümleri nelerdir? başlığı altında bilgiler aktaracağız.

Dirsek Kuruması Nedir?

Dirsekler vücudun en hassas bölgelerinden biridir. Vücutta ki su, tuz ve nem kaybı gibi nedenlerden dolayı dirseklerde kuruma ve çatlama meydana gelir. Bu olaya tıp dilinde dirsek kuruması denir.

Bu bir cilt problemidir. Kimi insanlarda bu kuruma yüz, dudak ve ellerde meydana gelmekteyken kimi insanlarda ise dirseklerde meydana gelebilmektedir.

Dirsek kuruması nasıl önlenir?

           Vücudumuzun büyük bir bölümünde yağ bezleri vardır. Çok nadir yağ bezlerinden yoksun olan bölgelerin başında ise dirsek gelir. Dirsek bölgesinde yağ bezi olmamasından dolayı dirsek cildi kendi bakımını yapması mümkün değildir. Bu nedenden dolayı dirsek esneyemez, deriyi yalayamaz bu nedenle vücudun diğer bölgelerine oranla kuruma oranı yüksek olur.

              Dirsek kurumasını önlemeniz kuruluğun önüne geçebilmeniz için dirsek bölgenize özenli bir bakım uygulamanız gerekecektir.

 Dirsek bakımı nasıl yapılmalıdır?

           Dirsek bakımınızı yapmaya banyo esnasında başlamalısınız. Dirsek bölgenizi fazla aşındırmayacak şekilde keseleyin daha sonra banyodan çıktıktan sonra dirsek bölgesini yağlı kremler ile besleyiniz.

Dirsek kuruması nasıl engellenir, doğal çözümleri nelerdir
Dirsek kuruması nasıl engellenir, doğal çözümleri nelerdir

          Dirsek bakımı için sadece banyo anını beklemenize gerek yoktur.  Haftanın iki, üç günü 5 dakikalık bir zamanı dirsek bakımı için ayırmanız sağlıklı bir dirseğe sahip olmanızı sağlayacaktır.

Haftada 2- 3 kere bir pamuğa badem yağı dökerek dirseğinize sarınız. Birkaç saat dirseğinizde durduktan sonra pamuklu yağı dirseğinizden çıkarınız daha sonra bir limonu ikiye bölüp bol miktarda tuz döktükten sonra limonlu tuzu dirseğinizde yumuşak bir şekilde gezdiriniz ve 2 dakika sonra ılık bir su ile yıkayınız ve en son işlem olarak da dirseğinizi vazelin sürerek nemlendiriniz.

Dirsek bakımınıza doğal yöntemler uyguladıktan sonra yumuşacık ve pürüzsüz bir dirseğe sahip olmak artık hayal olmayacak.

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?