Cildinizi Daha Genç ve Işıltılı Bir Hale Getirmenin Yolları

Özgür - 27.03.18 tarihinde yayınlandı.

Daha dikkat çekici ve parlak bir cilde sahip olmak genç, yetişkin tüm bayanların en büyük arzusudur. Bu arzunuzu yerine getirmek için güzellik salonlarına binlerce lira dökmenize veya her gün saatlerce uğraş vermenize gerek yok. Hayatınızda gerçekleştireceğiniz ufak değişiklikler ile daha sağlıklı, genç ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildinizi Daha Genç ve Işıltılı Bir Hale Getirmenin Yolları

Antioksidan İçerikli Sebze ve Meyveler Tüketmelisiniz

Her gün düzenli olarak antioksidan içeren sebze ve meyve tüketimi gerçekleştirmek ciltte kırışıklıklara neden olan serbest radikalleri engelleyecek ve lekelerin oluşmasına izin vermeyecektir. Uzmanlar özellikle daha genç ve pırıltılı bir cilde sahip olmak isteyen bayanlara kırmızı ve koyu yeşil yapraklı sebze ve sarı renkli meyveleri önermektedir.

Su Tüketimi

Artık ezberlemiş olabilirsiniz ancak hem sağlıklı bir yaşam, hem de güzel bir cilt için her gün düzenli olarak bol bol su tüketilmesi gerekmektedir. Bir gün de tüketeceğiniz su miktarı minimum 8 ile 10 bardak arasında olmalıdır.

Cildinizi Daha Genç ve Işıltılı Bir Hale Getirmenin Yolları

Cildinizi Daha Genç ve Işıltılı Bir Hale Getirmenin Yolları

Kahvaltı ve Önemi

Cilt sağlığı ve güzelliğinin en önemli tetikleyicisi sağlıklı beslenmektir. Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı ne kadar sağlıklı besinler ile gerçekleştirirseniz cildiniz o kadar faydalanacaktır. Poğaça, simit, ekmek, börek ve diğer hamur işleri yerine peynir, zeytin, yeşillik ve yumurta tüketmeye  özen göstermelisiniz.

Alkol ve Kafeinden Uzak Durun

Sağlıklı, güzel ve pırıltılı bir cilde sahip olmak istiyorsanız hayatınızdan alkol ve kafeini tamamen çıkartmalısınız. Bu alışkanlıklarınızın yerine gün içerisinde 1 bardak bile olsa yeşil çay tüketmeniz cildinizin güzelliğini tetikleyecektir.

Stresten Uzak Durun

Cilt güzelliğini olumsuz etkileyen en önemli faktörlerden biri de strestir. Stressiz bir ortamda zaman geçirmeye özen göstermelisiniz.

Sigaradan ve Sigara İçilen Ortamdan Uzak Durun

Sigara tüketimi cildinize olumsuz etkiler yaratır iken aynı zamanda sigara içilen ortamda bulunmakta cildinizi olumsuz etkileyecektir. Olabildiğince bu ortamlardan uzak durmaya özen göstermelisiniz.

Egzersizi Eksik Etmeyin

Hayatınızdaki en önemli aktivitelerinizin başında egzersiz yer almalıdır. Sağlıklı ve pırıltılı bir cilde sahip olmak istiyorsanız egzersizi düzenli bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Egzersiz, cildinizi olumlu etkileyeceği gibi aynı zamanda vücudunuza da pek çok farklı olumlu katkıları olacaktır.

 

Yorumlar (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?