Reklam Alanı

Çatlaklar İçin Doğal Çözümler

Özgür - 15.07.17 tarihinde yayınlandı.

Çatlaklar İçin Doğal Çözümler

Çatlaklar İçin Doğal Çözümler: Vücudumuzda oluşan çeşitli çatlaklar genellikle vücudun belli bölgelerinde oluşmaktadır. Yine bu izlerin asıl oluşma nedeni vücutta aniden oluşan değişimlerdir. Bu değişimler sizin güzelliğinizi ön plana çıkarsa da maalesef çatlak problemi gibi sorunlara yol açabilmektedir. Bu değişimlerden sonra çatlak sorununu da giderdiğiniz zaman güzelliğinize kavuşabilirsiniz.
Genellikle vücudumuzun kalça, bacak ve göğüs gibi bazı bölgelerinde oluşmaktadır. Yine bu gibi izler diler zayıflama olsun isterseniz de ani kilo verme olsun bunların sonucunda oldukça sık bir şekilde oluşmaktadır. Yine bu çatlak izlerini ortadan kaldırabilme adına bazı önemli tedavi yöntemlerimizde mevcut.
Bu çatlakları gidermek için uygulayabileceğimiz bazı gıda ve dış tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz. Mucizevi merhemlerden ve gıdalardan tüyolar vereceğiz.

Çatlak İzlerine Doğal Krem

Yine vücudunuz bazı bölgelerinde çatlaklar oluşmuş ise uygulayabileceğiniz birkaç yöntemden biri de pancar kabuğu ve havuçtur. Yaklaşık dört adet pancar kabuğunu, dört adet şeftali ve havucu bir araya getiriyorsunuz. Sonrasında bunların hepsini ezdikten sonra macun kıvamına getirin. İçerisine biraz zeytinyağı da damlatabilirsiniz. Daha iyi olacaktır. Sonra da çatlakların üzerine uygulamaya geçebilirsiniz.
Ancak bu işlemi de ayda bir sefer yapmanızda fayda var. Daha sık kullanımı tavsiye etmiyoruz.
Yine bir diğer yöntem ise havuçtur. Havuçları haşlayın ve püre haline getirme amacı ile ezin. Ezdikten sonra çatlakların oluştuğu kısımlara güzel bir şekilde sürebilirsiniz. Yaklaşık 30 dakika kadar bekletin dinlensinler. Sonrasında havucu soğuk su ile yıkayın sonrasında çatlak izlerinin bulunduğu bölgeye dikkatli bir şekilde uygulama yapın.

Çatlaklar İçin Doğal Çözümler

Çatlaklar İçin Doğal Çözümler

Çatlakları Giderici Yağlar

Yine bazı bitkisel yağlarda bu çatlaklara oldukça iyi gelmektedir. Kuşburnu tohumu ile bademin yağı çok iyi geliyor. Bunlar nemlendirme özelliğine de sahip yağlardır. Bu anlamda çatlak izlerini yenileme konusunda oldukça başarılılar. Bunları karıştırdıktan sonra çatlak izlerine güzel bir şekilde masaj uygulayarak sürmelisiniz. Sonrasında işlem tamamdır. Yine bu işlemi de ayda iki sefer uygulayabilirsiniz.
Yine cildinizde oluşan su kaybını engelleme amacı ile mutlaka doğal kremleri kullanmalısınız. BU sayede çatlak izleri ortadan kısa sürede kalkacaktır. Fakat izler ortadan kalkınca da kremleri kullanmalısınız bunun sebebi cildiniz su kaybını engelleyerek elastikliğini koruyabilme amacı ile tekrar meydana gelmelerinin önüne geçer.

Beyaz Çatlaklara Masaj

Yine bu çatlaklara güzel bir masaj uygulayabilirsiniz. Silikon insan sağlığı için önemli olan at kuyruğu bitkisinin bileşenlerinden biridir ve canlandırıcı etkisi vardır. Yine beyaz çatlak izleri gibi çeşitli izlere de çok iyi gelmektedir. Bunlarla bacaklarınıza veya çatlak bölgenize güzel bir şekilde masaj yapmanız halinde ciddi faydalarını görebilirsiniz. Bu faydalardan ziyade bu uygulamaları da ayda bir kaç sefer yapmanızda fayda var. Fazlası zarar getirebilirken azı oldukça iyi gelecektir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?