Canan Karatay Domates Çorbası Diyeti

yeSim - 01.05.17 tarihinde yayınlandı.

Domates olmayan yapamam diyen birisi iseniz size çok sevineceğiniz bir müjdemiz olacak. Canan Karatay‘ın Domates çorbası diyeti sayesinde 1 haftada 10 kilo verebileceksiniz.

Çorba İçin Gerekli Malzemeler

– 6 adet büyük domates
– 2 tane kırmızı biber
– 2 adet havuç
– 3 adet orta boy soğan
– 1 adet küçük lahana
– 1 adet küçük kereviz

canan karatay domates çorbası diyeti

canan karatay domates çorbası diyeti

Canan Karatay Domates Çorbası Nasıl yapılacak?

Malzemeler küçük küçük doğranacak. Tüm malzemeler, geniş bir tencereye atılarak üzeri örtülünceye kadar su ilave edilecek. Sebzeler yumuşaklaşıncaya kadar kaynatılacak. Bu işlem için düdüklü tencere kullanılırsa çorbanız daha kısa sürede olacaktır. Sebzeler yumuşayınca ocaktan alın, blenderden geçirin, istenirse çorbaya tuz ve karabiber ekleyin.
Domates çorbası diyetinde uyulacak kurallar:
* Diyet 7 günlüktür. Devam etmek istenilirse en az 2 gün ara verilmeli diyete öyle devam edilmelidir.
*Diyet kesinlikle süresiz yapılamaz.
*Günde 2 LT su içilmelidir
* Acıktıkça domates çorbası içilmelidir.
1. Gün meyve günüdür. Muzdan başka bütün meyveleri yemek serbesttir. Diğer meyvelere göre daha düşük kalori içermesi dolayısıyla kavun ve karpuz en uygun meyve olarak karşımıza çıkar. 1. Günde sadece meyve ve çorba içilir. Meyve yiyin, acıktıkça çorbanızı için, doyduğunuzu hissedene kadar bu şekilde devam edin.
2. Gün sebze günüdür. Patates hariç her sebze yenilebilir. Günün geri kalan vaktinde sadece sebze yemek ve domates çorbası içmek serbesttir.
3. Gün sebze ve meyve günüdür. Doyana kadar domates çorbası içilir. 2-3 tane meyve ve patates dahil haşlanmış sebze tüketilir.
4. Gün de muz ve yağsız süt diyet listesine ilave edilir. Gün boyu 3 tane muz yenilir, doyana kadar yağsız süt ve domates çorbası içilir. Muz ve sütlü tatlı, karbonhidrat, protein, kalsiyum ile potasyum içerdiği için tatlı ihtiyacını giderecektir.
5. Gün öğle vaktinde veya akşam yemeği menüsünde 100 gram ızgara balık yenilecektir. Gün boyu doyana kadar domates çorbasını içilir.
6. Gün boyu toplam 200 gram dana veya tavuk eti yenilir. Doyana kadar domates çorbası.
7. Gün Diyete haşlanmış esmer pirinç eklenmelidir. Şekersiz meyve suları ve sebzelere bugün de izin vardır. Bugün de doyana kadar domates çorbası içilmelidir.

2010 yılından Beri kadın,moda,aile ilişkileri ve diyet üzerine makaleler yazmaktayım.Kadinveaile.net bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyuyorum.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?