Boğaz Ağrısına Kesin Çözüm

Özgür - 04.12.18 tarihinde yayınlandı.

Boğaz Ağrısına Kesin Çözüm

Kış aylarının gelmesi ile hastalıklar maalesef kaçınılmaz bir son olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle boğaz ağrısı çok sık rastlanılan rahatsızlıkların başında gelmektedir. Mikropların solunum yoluyla bulaşmasını nedeni ile vücudumuzun verdiği ilk tepkime genel olarak boğaz ağrısı olmaktadır. Uzun süre devem eden bu ağrılar oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Çünkü yutkunurken ve nefes alırken acı aralıksız olarak devam etmektedir.

Bu ağrının başlaması ile doktorun yolunu tutmaktayız. Ancak doktorlar genelde ilaç kullanımı önermediği için doğal bitki çaylarına hastalarını yönlendirmektedir. Birkaç gün içerisinde ağrı geçmiyor ise doktorlar o zaman antibiyotik tedavisine başlamaktadırlar. Evde kendi kendinize uygulayacağınız basit doğal tedaviler ile boğaz ağrınızı durdurabilirsiniz. Boğaz ağrısına kesin çözüm arıyor iseniz yazımızı incelemeye devam ediniz.

Boğaz Ağrısına Kesin Çözüm

Boğaz ağrısı gün içerisinde sizi oldukça rahatsız eden bir ağrı türüdür. Yutkunurken ve nefes alırken oldukça zorlanabilirsiniz. Şimdi sizin için boğaz ağrısına kesin çözüm içeren birkaç yöntemden bahsetmek istiyoruz.

İlk olarak elma sirkesi ve bal karışımını uygulayabilirsiniz. Sirke mikroplara karşı oldukça etkili bir yöntemdir. Ayrıca sirke ve bal karışımı balgam sökücü olarak da kullanılan bir karışımdır. Bir bardak kaynamış suyun içerisine bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı sirke ekleyiniz. İçerisine dilerseniz yarım limon ve birazcık karabiber ekleyerek etkiyi daha da artıra bilirsiniz. Tüm bunları sıcak suya ekledikten sonra homojen bir karışım olana kadar karıştırınız ve karışım soğumadan hemen içiniz. Bu karışımı kullanmaya başladıktan sonra kısa sürede ağrınızın azaldığını fark edeceksiniz.

Boğaz ağrısına kesin çözüm

Boğaz ağrısına kesin çözüm

Bal boğaz ağrıları için sıklıkla kullanılmaktadır. Sıcak süt ve bal karışımı içerek boğaz ağrınızı hafifletebilirsiniz. Yine limon ve bal karışımını boğaz ağrınız için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bir bardak sıcak suyun içerisine bir adet limonun suyunu ve bir yemek kaşığı balı ekleyiniz. Bal eriyene kadar karıştırınız ve karışım soğumadan içiniz. Boğaz ağrılarınız için birde karabiber, zencefil, bal ve limon karışımını yapabilirsiniz. Bir yemek kaşığı bal, bir çay kaşığı zencefil, bir çay kaşığı karabiber ve yarım limon suyunu sıkarak macun kıvamına gelene dek karıştırarak kullanabilirsiniz. Boğaz ağrısına kesin çözüm için yine ev yapımı pastilleri de tercih edebilirsiniz.

Kış Aylarında Kendinizi Koruyunuz

Havaların soğumaya başlaması ile giydiklerinize biraz daha fazla dikkat ederek kendinizi korumaya başlayabilirsiniz. Hasta olan insanlara biraz daha mesafeli olarak ve kalabalık ortamlardan uzak durarak virüslerden uzak kalabilirsiniz. Beslenmenize ve C vitamini alımlarınıza da dikkat ederek hastalıklara karşı direncinizi artırabilirsiniz.

 

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?