Reklam Alanı

Bebekler Kışın Uyurken Nasıl Giydirilmelidir?

HbY - 07.12.18 tarihinde yayınlandı.

Bebekler Kışın Uyurken Nasıl Giydirilmelidir?

Kış aylarında bebekler uykuya daldığında giydiği kıyafetler onun için önem arz eder. Pek çok anne baba kış aylarında bebekleri uykuya yatırırken nasıl giydirilmesi gerektiği konusunda çeşitli sorunlar yaşamaktadır. Bu makalemizde siz değerli kadinveaile.net üyelerimize çocuk gelişimi açısından önemli olan Bebekler Kışın Uyurken Nasıl Giydirilmelidir? başlığı altında bilgiler aktaracağız.

Bebekleri Kat Kat Giydirmeyin

Bebeklerinizi kış aylarında uyurken kat kat giydirmemeye özen göstermelisiniz. Çok kalın giydirmek faydadan çok zarara neden olur. Bu nedenle anne ve babaların çocuğun vücut ısısını kontrol etmesi ve vücut ısısına uygun kıyafetler tercih etmesi oldukça önemlidir. Bebeğin vücut ısısına uygun tulum, pijama, veya body giydirebilirsiniz.

Yünlü Kıyafetlerden Uzak Durun

Yünlü kıyafetler bebeklerde alerji oluşumuna neden olabilmektedir. Bu nedenle kışın bebeklerinize yün malzemeden yapılmış kıyafetler giydirmek yerine doğal malzemelerle hazırlanmış pamuklu ve hava almasını sağlayan kıyafetler tercih edebilirsiniz.

Bebeklerinizin Üzerini Örtmenize Gerek Yok

Yeni doğan bebekler gelişimlerini hızlı bir şekilde devam ettirir.  Bu sebeple bebekler gece uyurken üzerini örtmeyin. Ancak soğuk bir kış gününde iseniz bebeğinizin üzerini ipek bir battaniyeyle örterek terlemeden üşümesini engelleyebilirsiniz.

Bebekler Kışın Uyurken Nasıl Giydirilmelidir?
Bebekler Kışın Uyurken Nasıl Giydirilmelidir?

Bebeklerin hareketleri uykularında da devam etmektedir. Bu nedenle kalın bir yorgan veya battaniyeyle bebeğin üzerini örtmek doğru bir davranış olmayacaktır. Onun hareketlerinin kısıtlanmasına neden olacak ve uyanmasını sağlayacaktır.

Bebeklerin Ayakları Açıkta Kalmamalıdır

Kışın bebekler uyurken dikkat edilmesi gereken bir başka konu da bebeklerin ayaklarının kesinlikle açıkta kalmamasıdır. Bebeklerin ayaklarının açıkta kalması bebekte gaz oluşumuna neden olmaktadır. Bu nedenle anne ve babaların bebekleri kışın uyurken mutlaka ayaklı tulum veya pamuklu çorap giydirmesi gerekir.

Sıcak ve Kuru Kalması Önemlidir

Bebekler için kışlık kıyafet seçimi yapan anne ve babaların kumaşlara ve kıyafetlerin özelliklerine dikkat etmesi gerekmektedir. Bebeğin terlememesi için su geçirmezlik özelliğine sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Kapşonlu kıyafetler tercih eden anne ve babalar bebeklerin yanaklarını dışarıda bırakmayacak kapüşonlu ürünler seçmesi gerekir.

Bilgi Güçtür, Paylaştıkça Büyür..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?