Reklam Alanı

Bebeğinizi Giydirirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Özgür - 14.04.18 tarihinde yayınlandı.

İlk dönemlerde bebek giydirmek oldukça zorlayıcıdır. Özellikle ilk defa anne olan kişiler için bebeği giydirmek çeşitli zorluklara neden olabilmektedir. Bu durum hem anneleri hem de bebeği yormaktadır. Bebekleri giydirirken öncelikle düz bir zemine yatırın ve bebekler için ılık bir ortam yaratmaya özen gösterin. Çünkü bebekler hava değişimlerinden hoşlanmazlar.
Bebeğinizin üstünü değiştirirken ortamın çok sıcak olmaması önemlidir. Bebeğinizi giydirirken canını yakmamaya özen gösterin. Bir elinizle destekleyerek bebeğinizi kolayca giydirebilirsiniz. Bebeğinizi giydirirken dikkat etmeniz gereken noktalar şu şekildedir:

Bebeğinizi Giydirirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebeğinizi Giydirirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebeğinizi Giydirirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebeğinizle Konuşun

Bebeğinizi giydirmek onunla güzel bir iletişim kurmak için en doğru zaman dilimidir. Bebeğinizle konuşabilir ve ona ne yaptığınızı anlatabilirsiniz. Bebeğinizi giydirirken onu nazikçe tutmanız önemlidir. Bebeğinizle konuşmak ve onu bu şekilde giydirmek zamanla bir alışkanlık haline gelecek ve bebeğinizi giydirmeye çok alışacaksınız.

Kıyafetlerin Güvenli Olması Gerekir

Bebekler giydirilirken güvenilir olduğuna emin olduğunuz kıyafetleri tercih etmelisiniz. Kıyafetlerde bulunan süsler veya düğmelerin sağlam olduğuna dikkat etmelisiniz.

Bebeğinize Uygun Kıyafetler Seçin

Bebeğinizi giydirmek için seçtiğiniz kıyafetlerin ne çok büyük ne de çok küçük olmaması gerekir. Bebeklere almış olduğunuz kıyafetlerin bacak kısmının rahat olması ve boyun bölgesini sıkmaması önemlidir.

Bebeğinizi Düz Zemine Yatırın

Bebeğinizi giydirirken mutlaka düz zemine yatırmaya özen göstermelisiniz. Yatırmış olduğunuz düz zemine battaniye veya koruyucu örtü sermeyi unutmayın. Bebeğinizi giydirirken sakin olun ve tüm aşamaları tek tek ilerleyin.

Bebeğinizi Giydirirken Dikkat Etmeniz Bazı Konular

  • Bebeğinize tişört giydirirken tişörtü öncelikle boyun kısmında toplayın ardından bebeğinizin kafasını geçirin. Bebeğin kafasını geçirdikten sonra tişörtü vücuduna doğru indirin. Tişört giydirirken tişörtün kollarını bilek kısmında toplamalı ve ardından delik kısmından geçirmelisiniz. Bebeğin kolunu kıyafetten içeri sokmak ve itmek doğru bir davranış değildir.
  • Pantolon giydirmek için pantolonu toplamalı ve bebeğinizin ayağını delikten geçirmelisiniz.
  • Bebeğin kıyafetini arkadan bağlamanız gerekiyorsa bebeği yüzükoyun yatırın ve desteğinizle oturmasını sağlayın.
  • Bebeğinizi soyarken kıyafetlerin düğme veya çıtçıtlarını tamamen açtığınızdan emin olun.
  • Çorapları kesinlikle tek elinizle çıkarmaya çalışmayın. Her iki elinizle nazikçe çıkarın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?