Bacakları Uzun Göstermek İçin Nasıl Giyinmeli?

Cansu Kutlu - 31.01.18 tarihinde yayınlandı.

Giyim tarzında yapacağınız ufak değişimlerle vücudunuzda istediğiniz illüzyonları yaratmayı başarabilirsiniz. Özellikle bacakları uzun göstermek adına bu alanda yapabileceğiniz pek çok şey vardır. İşte başarılı sonuçlar elde etmek için mutlaka denemeniz gereken yöntemler:

Kalem Etek

Kalem etek vücudu saran bir yapıya sahiptir. Bu durum ise vücudun olduğundan daha ince ve zayıf gözükmesine neden olur. Öte yandan üste giymiş olduğunuz tişörtü eteğin içine sıkıştırdığınızda uzun görünmenin etkisini biraz daha arttırabilirsiniz. Aynı zamanda bu şekilde daha zarif bir görüntü ortaya çıkarmış olacaksınız.

Tek Renk Üzerine Kombinler

Tercihinizi daha çok tek renk üzerinden yapmanız bacakların daha uzun gözükmesine neden olacaktır. Bu şekilde ortaya hem daha sade, hemde daha etkileyici bir görüntü çıkarabilirsiniz.

Yüksek Bel Pantolonlar

Artık yüksek bel pantolonlar geçmişe oranla biraz daha ön plana çıkmaktadır. Özellikle bunların kullanımını biraz daha arttırarak bu şekilde daha uzun bacaklara sahip olarak görünebilirsiniz. Bunun yanında renk konusunda da özgürce bir tercih yapmanız mümkün olacaktır.

Bacakları Uzun Göstermek İçin Nasıl Giyinmeli?

Bacakları Uzun Göstermek İçin Nasıl Giyinmeli?

Dikey Çizgili Kıyafetler

Bacakları daha uzun gösterebilmek adına pantolon seçiminde çok dikkatli olmak gerekir. Özellikle bu alanda kadınlar tarafından yapılan belli başlı yanlışlar vardır. Desen seçimlerinin yanlış olması bacakların olduğundan daha kısa gözükmesine neden olabilir. Eğer bu alanda daha başarılı sonuçlar görmek istiyorsanız, mutlaka dikey çizgili alt giyim ürünlerinden yana tercihinizi kullanmanız gerekiyor. Özellikle dikey çizgili pantolonlar kısa süre içinde hayalinizdeki gibi bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Şortlar

Yazın vazgeçilmez parçaları arasında şortlarda vardır. Eğer doğru bir şort modeli bulmuşsanız, bacaklarınızı olduğundan daha uzun gösterebilme şansınız vardır. Özellikle bronz tenlerde bu etkinin biraz daha fazla olarak görüldüğünü belirtmek gerekir. Ten renginiz açıksa o zaman öncelikle cildinizi bronzlaştırmanızı tavsiye ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?