Ayran Diyeti Nedir Nasıl Yapılır?

Özgür - 19.04.17 tarihinde yayınlandı.

Ayran Diyeti Nedir Nasıl Yapılır?

Ayran Diyeti Nedir Nasıl Yapılır?; Yoğurt ve ayran, milletçe çok sevdiğimiz tabiri caizse bıkmadan bolca tükettiğimiz bir besindir. Yoğurt genellikle yiyecek olarak yemeklerin yanında da tüketilmektedir. Bazen de ayran yapılarak içilir. Ayran sudan sonra en çok içilen sıvı denilse abartı olmayacaktır.
Bu kadar çok tüketilen bir içecekle rahatlıkla diyet yapılabilir. Yazımızı okuduktan sonra kendinizi bol bol ayran içmeye hazırlayın. Çünkü ayran kilo vererek fit duruma gelmek için muhteşem bir yöntem.
Uygulaması çok basit ayran diyeti oldukça yararlı ve sağlıklıdır. Ayran diyetini önerildiği gibi yapıldığı takdirde 1 haftada ortalama 4-5 kilo verilebilir. Bu diyetin güzel tarafı kilo verilirken yağların da yakılabilmesi ve sağlıklı beslenilebilmesidir. Milli içeceğimiz olan ayranı bolca için ve yağlarınızdan kurtulun.

Ayran Diyetinin Faydaları

Ayran son derece tok tutan bir besindir ve en büyük özelliği de budur. Vücuttaki yağların yakımını hızlandırır. Yoğurt, zaten doğası gereği vücutta yağların yakılmasını hızlandırmaktadır. Yoğurttan ayran yapılarak hem vücuda bol sıvı alınmış olunur hem de yağlar yakılarak metabolizma hızlandırılır.

Son Derece Tok Tutucudur

Kişi, ayranın tok tutma özelliği sayesinde daha az acıkır. Bu sayede diyet daha rahat ve kolay uygulanır. Ayran diyetinde en önemli nokta, sağlıklı beslenme olacaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişinin kilosu 70 ile 75’in üzerindeyse ayran diyeti yapmasında fayda vardır. Ayranı yapmak için kullanılacak yoğurt seçimi çok iyi yapılmalıdır. Yoğurt çok yağlı olmamalı, yağsız veya az yağlı olmalıdır. Bu şekilde vücudun yağ almasının da önüne geçilecektir.

Ayran Diyeti Nedir Nasıl Yapılır?

Ayran Diyeti Nedir Nasıl Yapılır?

Ayran Diyetinin Planı

Tok tutan, besleyici ve sağlıklı olan bu diyette ayran günde üç kez sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3’er bardak olacak şekilde içilmelidir. Gündüz öğününde ayran dışında hiçbir şey yenilmeyecektir. Akşamları da bir porsiyon ve yağsız olacak şekilde çorba içilebilir, ızgara tavuk, yağsız salata ve meyve yenilebilir. Sadece akşam öğününde ayranın yanında yağsız ve fit bir besin yemek serbesttir. İstenildiği takdirde ayranın içine salatalıklar küçük dilimler halinde doğranabilir.

1 Haftayı Geçmemelidir
Ayran diyeti en fazla 1 hafta uygulanmalıdır. Bu diyet ilerleyen zamanlarda da uygulanacaksa 1 hafta ara verilmeli ve tekrar aynı şekilde başlanılmalıdır.

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?