Artrit Nedir Artrit Ağrısına Ne iyi Gelir?

Özgür - 09.05.17 tarihinde yayınlandı.

Artrit Nedir Artrit Ağrısına Ne iyi Gelir?

Artrit Nedir Artrit Ağrısına Ne iyi Gelir?; Artrit, her yaştan insanı etkileyen otoimmün bir hastalıktır. Bu hastalığın ana belirtileri arasında vücudun çeşitli eklemlerinde şişme, kızarıklık ve ağrı olmasıdır. Artrit ağrısının yoğunluğu iklime, kişinin aktivite seviyesine ve tükettikleri gıdaya göre değişebilir. Artrit ile ilişkili şişme ve ağrıları azaltmaya yardımcı olan bazı yiyecekler vardır. Artrit Ağrısına Ne İyi Gelir sorusunu bu makalede cevaplayacağız.Artrit ağrısının azaltılması, hastanın mobilitesini iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Artrit ağrısının azaltılmasında yardımcı olan bazı gıdaların listesini bu yazıda bulacaksınız.

Artrit Nedir Artrit Ağrısına Ne iyi Gelir?

Artrit Nedir Artrit Ağrısına Ne iyi Gelir?

Artrit Ağrısına Ne İyi Gelir?

Muz; Artritle savaşmak için mükemmel bir besindir. Muz artriti ve onunla bağlantılı semptomları azaltır. Kişinin genel sağlığını geliştirir. Hücrelerin düzgün işleyişi için gerekli olan yüksek miktarda potasyum içerir. Vücuttaki bağışıklık sistemini iyileştirmeye yardımcı olan C vitamini, vitamin B6 ve folat gibi vitaminleri içerir. Muzda bulunan elyaf, gıdanın beklenen şekilde sindirilmesine yardımcı olur ve kişinin genel sağlığını korumaya yardımcı olur.

Zeytinyağı; Zeytinyağı Artrit hastaları tarafından kullanılabilecek en iyi yağlardan biridir. Zeytinyağı, vücuda oksitlenmeyen sağlıklı doymamış yağ asitleri içerir. Çalışmalar, zeytinyağı tüketen insanların romatoid artrit gelişme ihtimalinin daha az olduğunu gösteriyor. Maksimum fayda sağlamak için yüksek kaliteli süzme zeytinyağı kullandığınızdan emin olun süzme zeytinyağı artritli kişilerde ağrı kesici olarak kullanılabilir.

Patates; Patates artrit hastasının diyetinde ana yiyecek olarak yer almalıdır. Oldukça fazla besin maddesi içeren patates beta karoten, antosiyanin, A vitamini, C vitamini lif ve mineraller içerir.C vitamini bağışıklığı geliştirir ve antosiyanin eklemdeki iltihaplanmayı azaltır.

Yeşil Çay; Yeşil çay, yüksek düzeyde antioksidan içerdiği için sağlıklı içeceklerdendir. Antioksidanlar artrit ağrısını azaltmada oldukça etkilidir. E. Gallate artrit ile ilişkili iltihabı azaltan ve yeşil çayda bulunan maddedir.

Yorumlar (1 Yorum)

    Bendede fmf var 8 yil sonra teşhis kondu ramotoloji zor bi hastalik faydali bilgiler icin tesekkur ederim

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?