Arap Makyajı Nasıl Yapılır ve İncelikleri Nelerdir?

yeSim - 03.05.17 tarihinde yayınlandı.

Ülkemizde her geçen gün artan Arap vatandaşların sayısından sonra bayanların özellikler Arap makyajı olarak dillerinde olan bu makyaj türü hakkında sizlerin merak ettiği incelikleri açıklayacağız. Makyaj konusunda uzman sayılan Arapların özellikle göz makyajların oldukça başarılı olduklarını hepimiz görüyoruz. İşte bugün sizler için Arap makyajı hakkında merak ettiğiniz incelikleri uzman yorumlarından faydalanarak açıklamak istiyoruz.
Öncelikle makyaj uygulamasına başlarken baz uygulamasını yapmak için teninize uygun olan fondöteni seçmek en önemli detayların başında gelmektedir. Bunu yaparken cildinize yakın olan rengi kullanmanız makyajınızın kusursuz olmasını sağlayacaktır. Fondöteni fırçamıza sürdükten sonra cildimize düzgün bir şekilde dağıtarak makyajımıza başlıyoruz. Bu işlemi yaparken her tarafa eşit miktarda dağıtmak son derece önemli bir detaydır bunu unutmayınız. Tabi bunun boyun dekoltesi ile aynı kıvamda olmasına özen göstermelisiniz.

Arap Makyajı Nasıl Yapılır ve İncelikleri Nelerdir?

Arap Makyajı Nasıl Yapılır ve İncelikleri Nelerdir?

Arap Makyajı Nasıl Yapılır?

Baz uygulamasının sona ermesinden sonra yapmamız gereken işlem gözaltına uygun renkleri seçmek olacaktır. Özellikle burada Arap bayanların göz altlarında kullandığı aydınlık renkler bayanların makyajlarına daha gösterişli bir hale getirmektedir. Bunu yaparken fondötenimizin bir ton açığını seçerek çok abartıya kaçmadan aydınlatma işlemini yaparsanız daha kusursuz bir makyajı elde etme fırsatını bulmuş olursunuz. Bunu yaparken süngerimizi son derece başarılı bir şekilde kullanarak çizgi kalmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra hafif dokunuşlar ile aynı işlemi kaş altı içinde yapabilirsiniz.
Bu işlemler bittikten sonra Arap bayanların özellikler elmacık kemiklerine uyguladığı koyu ton fondötenimizi uygulayarak makyajımıza devam ediyoruz. Özellikle burada kullandığımız fondötenin bir iki ton daha koyu rengini tercih etmemiz elmacık kemiklerimizin daha belirgin olmasına neden olacaktır.
Son olarak ise makyajımıza son rütuşları yaparak kullandığımız fondöten üzerine pudramızı fırçamız yardımı ile dağıtarak yüz hatlarımıza düzgün bir şekilde uygulama işlemini yapıyoruz. Pudramızı uygularken ince bir tabaka şeklinde kullanmanız makyajımızın kusursuz görünmesine neden olacaktır.

2010 yılından Beri kadın,moda,aile ilişkileri ve diyet üzerine makaleler yazmaktayım.Kadinveaile.net bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyuyorum.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?