Akne Düşmanı Bitkisel Maskeler

yeSim - 20.06.17 tarihinde yayınlandı.

Akneye son derece müsait olan ciltlerde yağ ve ölü deri oldukça fazla bulunmaktadır. Yağ ve ölü derinin birleşimi ile akne düşmanı bitkisel maskeler kalıcı olabilirler ve uzun süre boyunca sanki iz kalmış gibi oralarda durabilirler. Akne sorunu yaşayan bireylerin ciltlerini sürekli olarak arındırmaları ve ölü hücrelere karşı savaşmaları gerekmektedir.
Bu yazımızda da tam anlamıyla bunlara karşı savaş açmak için maskeler vereceğiz.

Bu maskelerin kullanımına gelirsek;
Akneler ile savaşabilme adına maskeleri haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
İlk işlem olarak yüzünüzü arındırın ve eğer maske kalıntıları var ise bunları da temizleyin. Yine tuz ile cildinize dairesel masajlar yaparak ölü deriden arındırabilirsiniz.
Yüzünüzü durulayın ve kurulama işlemine geçin.
Yine göz çevrenize yaklaştırmayarak maskemizi yüzünüze güzel bir şekilde uygulamalı ve on dakika kadar bekletmelisiniz.
Arkasından da yüzünüzü yıkayarak durulayabilirsiniz. Sonra cilt tipinize uygun olan nemlendirici kremi kullanabilirsiniz.

Akne Düşmanı Bitkisel Maskeler

Akne Düşmanı Bitkisel Maskeler

Aknelere Karşı Yeşil Kil Maskesi

Yine uzun yıllardır eski kadınlar tarafından da oldukça sık bir şekilde uygulanmakta olan bir maskedir yeşil kil maskesi.
Yüzümüzde bulunan toksinleri yok etmek adına muazzam bir tedavidir. Ayrıca barındırdığı mineraller sayesinde de cilde ihtiyacı olan tüm mineralleri yedirmektedir. Yine ağrı ve çeşitli şişlik gibi sorunları da ortadan kaldırmak için aknelere karşı yeşil kil maskesi kullanabilmeniz mümkündür.
Akne ile savaş konusunda da tabi ki yeşil kilden faydalanacağız.

Hazırlanma şekline gelirsek;
Toz halinde olan kili ve suyu karıştırmalısınız. Sonrasında bu suyu karışım olacak şekilde ilave edebilirsiniz çok dikkat etmelisiniz aşırı sıvı olmamalıdır. Katı bir halde olmalıdır çünkü yüzümüze uygulayacağız.
Yine ahşap veya seramik gibi ürünleri tercih etmelisiniz kap olarak.
Yine farklı bir maske tarifimiz ise çay ağacı maskesidir.

Aknelere Karşı Çay Ağacı Maskesi

Bu maske de yine yağlı ciltlere birebir gelmektedir. Yoğurt, cildinizi yağlarını alarak nemlendirme sağlamaktadır yani cildiniz yağlı ise çok iyi gelecektir.
Yine farklı aknelere karşı çay ağacı maskesi ile oldukça güzel bir şekilde savaşmaktadır. Akne de bir enfeksiyon çeşididir.
Bu maskemiz için ise bir kap içerisine yoğurt koyun ve yoğurdun içerisine de on damla kadar çağ ağacı yağı koyun ve karıştırın. Sonra yüzünüze güzel bir şekilde uygulamaya geçin.
Bu maskelerin faydalarına gelirsek cildinizi güzelleştirecek, akne ve sivilcelerden arındırır. Cildinize gelen akneler den kurtulabilmek için birebir maskelerdir bunlar. Ayrıca cildinizde sivilcelerin bıraktığı leke ve izleri de ortadan kaldıracaklar.
Yine sivilce izlerinden de sorun yaşıyorsanız bu maskeler tam size göredir. Yine farklı bir faydası ise cildinizdeki gözenekleri kısa süreliğine açarak cildinizin nefes almasını sağlamaktadırlar. Bu sayede cildiniz içerisinde gözeneklerinizin içine yağ ve kir birikmez ve bunlarda bakteriler tarafından sivilceye dönüştürülemez.

2010 yılından Beri kadın,moda,aile ilişkileri ve diyet üzerine makaleler yazmaktayım.Kadinveaile.net bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyuyorum.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?