Reklam Alanı

Ağlamanın Faydaları Nelerdir?

Özgür - 25.01.18 tarihinde yayınlandı.

Ağlamak insan vücudunun aslında bazı durumlarda ihtiyaç duyduğu unsurlardandır. Ağlamak hem fiziksel hem psikolojik hem de ruhsal açıdan bizi iyileştiren bir eylemdir. Yanlış duymadınız ! Ağlarken vücudunuz negatif durumdan çıkar ve pozitif bir duruma girer. Manganez değerlerini daha önce hiç duydunuz mu? Bu değerler eğer çok düşük ise kendinizi daha iyi hissedersiniz. Bunun sebebi fazla manganez değerleri endişe, yorgunluk, sinirlilik ve agresiflik oluşturmaktadır. Bu durumda ağlamak manganez değerlerinizi düşürmektedir.

Gözyaşı Görme Gücünü Arttırır


Göz yaşları görme düzeyinizi de önemli ölçüde yükseltir. Göz yaşlarının en önemli unsuru görmenizi sağlıyor olmasıdır. Yine göz yaşları bir tek gözünüzün ve göz kapağınızın nemlenmesi görevini sağlamamaktadır. Aynı durumda göz zarlarınızın su kayıplarını yok eder. Eğer ki nemlenme gerekliliği oluşmaz ise göremezsiniz. Eğer ki göz yaşlarınız olmasaydı hayatınızın son dönemlerinde özellikle orta yaşlardan sonra görme yetinizi kaybedebilirdiniz.

Ağlamanın Faydaları Nelerdir?

Ağlamanın Faydaları Nelerdir?

 

Ağlamanın Faydaları Nelerdir?

Ağlamak Strese İyi Gelir

Yine ağlamak vücudunuzda oluşan bütün stresi neredeyse yok denecek seviyeye kadar getirmektedir. Gözyaşlarınız aktığı zaman egzersiz yapar gibi sürekli ağlamanız stres seviyenizi düşürmektedir. Eğer ki göz yaşlarının akmaları engellenirse stres seviyesi oldukça yükselir ve yine bunun neticesinde de kalp ve tansiyon gibi çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz.

Gözyaşı Gözünüzdeki Toksinleri Atar

Göz yaşınız yine gözünüzdeki toksinleri tamamen temizliyor. Duygusal bir tepki neticesinde meydana gelen göz yaşlarının yine gözünüze bir cisim kaçma veya gözünüzün tahriş olması durumunda meydana gelenlerden çok daha fazla toksin yan ürün içermekte olduğunu tespit etmiştir. Bazı kişiler ise göz yaşlarının toksin olduğu sonucuna varmaktadır. Aslında tam tersi, göz yaşları vücuttaki toksinleri attığı için vücudumuzdan toksin olarak dışarıya çıkıyor.

Gözyaşı ve Bakteriler

Gözyaşları bizim için aktif çalışmakta olan bir çeşit antiviral güçlerdir. Özellikle halk açık noktalarda vücudunuza ulaşabilen, bazı enfeksiyonlar oluşturabilen bazı yaratıklar ile aktif olarak savaş içerisindedirler. Gözyaşı yine gözünüzde yumurtlayan çeşitli bakterileri 5 dakikada öldürebiliyor. Gördüğünüz gibi gözyaşının mucizevi etkileri aslında bu saydıklarımızdan da çok daha fazladır.
Bu yüzden ağlamanız geldiği zaman asla ağlamaktan korkmamalısınız.

 

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?