Reklam Alanı

Adet Düzensizliğine Karşı Bitkisel Kürler

Özgür - 08.09.18 tarihinde yayınlandı.

Adet Düzensizliğine Karşı Bitkisel Kürler

Adet düzensizliği pek çok nedenden dolayı kaynaklanabilir. Özellikle stres hormonunun fazla olması ve kişinin sürekli olarak kaygı içinde bulunması hormonları doğrudan etkileyeceği için adet düzensizliği yaşamasına sebep olur. kişilerde farklı nedenlerle görülen adet düzensizliğinin tedavi edilmesi için öncelikle kişinin hormon seviyesine bakılması, ve psikolojik durumunun araştırılması gerekir. Araştırma sonucu ortaya çıkacak nedenlere uygun tedavi yöntemleri oluşturulmalır. Yumurtalıklarda kist oluşumu, troid bezlerindeki sorunlar, doğum kontrol haplarının uzun süreli olarak kullanımı, miyom, hormon bozuklukları, aşırı kilolu olma, çok spor yapma ve stres adet düzensizliğinin temelini oluşturur.

Adet Düzensizliğine Karşı Bitkisel Kürler

Adet Düzensizliğine Karşı Bitkisel Kürler

Adet Düzenleyici Bitkiler

Adet düzenleyici olarak soğan suyu uzmanlar tarafından öneriliyor. Kaynamış suya kahverengi kabuklu soğanı dörde bölerek atın. Ardından tekrar kaynatın. Öğle ve akşam yemeklerden önce aç karnına bu suyu için. 15 gün için uygulanan bu yöntem adet düzensizliğinde yararlı bir etkidir. Üç gram aslanperçemini kaynatıp öğleden sonra aç karnına bir ay boyunca düzenli bir şekilde içmekte adet düzensizliğinde kullanılır. Diğer bir bitkisel tarif ise adet döneminin başlamasından üç gün önce bir tutam civanperçemi kaynamakta olan suyun içine atılarak 5 dakika kadar kaynatılır. Süzülerek sabah akşam bu sudan adet başlayana kadar içilmesi gerekir. Birkaç ay kadar uygulanan bu bitkisel tarif adet döneminin düzene girmesini sağlayacaktır.

Adet Düzensizliği Nelere Sebep Olur

Adet düzensizliği gerginlik, iştah açılması, hızlı kilo alma, stres, migren ağrıları ve çeşitli ağrıların oluşmasına sebep olur. Adet döneminin gecikmesi kadınlarda endişenin artmasına neden olmaktadır. Bu dönemin uzaması daha çok strese girilmesine yol açar. Eğer hormonsal olarak adet düzensizliğine yol açacak bir sorun yoksa genellikle psikolojik olarak bu durum ortaya çıkmaktadır. Adet düzensizliği için verilen ilaçlar çoğu durumda etkisiz kalır. Bu ilaçların hormonsal etkileri fazla olduğu için kadınlar bitkisel çözüm aramaktadır. Bitkisel tedavi alternatif tıp olarak tanımlansa da belirli ölçülerde ve belirli sayıda gün için yapılmalıdır. Aksi durumda faydasından çok zarar ortaya çıkar. Ancak adet için bitkisel tedavi uygulanması çok eskilere dayanan bir tedavi yöntemidir.

Adet Düzensizliğine Karşı Bitkisel Kürler

Adet Düzensizliğine Karşı Bitkisel Kürler

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?