Reklam Alanı

Adet Ağrılarına Çözüm

yeSim - 24.05.17 tarihinde yayınlandı.

Menstruasyon doğal bir döngüdür ve her kadının hayatının önemli bir parçasıdır. Fakat her ay yaşanan adet ağrıları  oldukça can sıkıcı ve acılı olabilir. Menstruasyonun bir çok kadının günlük rutin yaşamını bozabilir. Karın ağrılarını ya da adet ağrılarını kesecek ilaçların yan etkileri de olduğundan doğal yöntemlerle adet ağrılarını dindirmek gerekir. Adet kramplarını tedavi etmek için en kolay yol bitkisel çözümler uygulamaktır. Adet dönemine girdiğinizde bel bölgesini sıcak tutmak ağrıları giderebilir. Isıtıcı yastık kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Öte yandan havlu ısıtarak belinize dolayın ağrıların ve adet krampı sorununun azaldığını göreceksiniz. Havluyu 60 derece sıcak suya daldırın ve belinize dolayın. Bu havlu soğuyuncaya kadar belinizde kalsın bu arada ikinci bir havlu ısıtın.

Adet ağrısı nasıl geçer ya da adet krampı nasıl geçer sorusunun bir diğer cevabı fesleğen yapraklarından oluşan çayı içmektir. Ayrıca tarçın ve bal karışımı yiyeceği sabah aç karnına adet döneminde tüketirseniz iyi bir doğal ağrı kesicidir. Esansiyel yağ asitlerinin zengin bir kaynağı olan keten tohumu yağı adet kramplarının şiddetini azaltan progesteron üretiminin stabilize eden bir yağdır.

Adet Ağrılarına Çözüm

Adet Ağrılarına Çözüm

Lavanta Yağı Masajı ve Sıcak Duş almak adet krampını keser

Esansiyel yağların masaj yardımıyla hafifletilemeyen ağrı yok. Adet krampları için ilaçların en iyisi lavanta yağıdır. O zaman ağrılı menstruel kramplardan kurtulmak ve rahatlama elde etmek için bu hızlı yöntemi deneyin! Karın bölgesini ve sırtı lavanta yağı kullanarak 4-5 dakika boyunca yavaş yavaş ovalayın. Yağ 5-10 dakika boyunca vücutta kalsın. Daha sonra (10-15 dakika) sıcak su duş alın.

2010 yılından Beri kadın,moda,aile ilişkileri ve diyet üzerine makaleler yazmaktayım.Kadinveaile.net bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyuyorum.

Yorumlar (5 Yorum)

    Harika bir yazi olmus kaleminize saglik yesim hanim

    Harika bi yazi dizisi tesekkur ederim faydali paylasim

    Regl dönemini oldukça şiddetli ağrılar ile geçiriyorum denemedim yöntem kalmadı hemen hemen ancak sonuç bir türlü değişmiyor hep bir halsizlik sancı ve acı içindeyim ne yapmalıyım?

    selam benim adetlerim çok düzensiz 4 ayda bir adet görüyorum neden acaba doktora gittim çikolata kisti oldugunu söyledi ama ben çok huzursuzum beni bilgilendirirseniz çok sevinirim

    kist varsa tedavi görmeniz gerekmektedir. En yakın kadın doğum uzmanına muayene olunuz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?