Reklam Alanı

40 Yaş Üstü Kadınlar İçin Diyet

yeSim - 22.05.17 tarihinde yayınlandı.

Ne yediğiniz önemlidir özellikle 40 yaş üstünde ve kadınsanız yediğiniz içtiğiniz her şey, yaptığınız egzersizler ve uyku düzeniniz önem arz eder. Bu yaşı özel yapan şey hormon değişimleri ve menopozdur. Bu yaşta kadınların daha fazla su tüketmesi gerekir. Menopozla birlikte gelen hormonal dengesizlik ve dalgalanmalar nedeniyle ödem 40 yaş üstü kadınlar için ciddi hale gelir. Ödemin bir çok yan etkisi vardır. Ağrı şiddetli eklem ağrısı, böbrek sorunları kalp yetmezliği ödem nedeni olabilir. Akut su tutma oranı da yüksek seviyeye ulaşabilir ve kalp problemlerine neden olabilir.

Su toksinleri dışarı atmanın ve fazla yağları yakmanın en iyi yoludur. Bu yaşta kadınların C vitamini başta olmak üzere bir çok vitamin ve mineral desteğini alması gerekir. Bu yaşlarda menopoz kemik erimesi sorununu da beraberinde başlatabilir. 40 yaş ve üstü kadınların yediklerine dikkat etmeleri gerekir; mesela bu yaşta kadınlar daha az yemek yemelidir.

40 Yaş Üstü Kadınlar İçin Diyet

40 Yaş Üstü Kadınlar İçin Diyet

1-Kafein azaltın
2-Yağlı Yemeyin
3-Trans Yağlar Kullanmayın
4-Kahve içimini kısıtlayın. Kahve saç dökülmesine neden olur. Yüksek kalorilidir. Kahve toksinleri arttırır.
5-40 yaşından sonra özellikle strese dikkat edin. Bu yaşlarda stres daha çok zarar verir.
6-Her gün mutlaka bir elma tüketin.
7-Günde bir kez komedi filmi izleyin.
8-Her gün 40 dakika yürüyün.
9-Ağır egzersiz yapmayın.
10-Her gün bir kase yoğurt tüketin.

20 dakika Yoga Yapın. Kendinize en uygun yogayı seçin. Yüzlerce farklı yoga metodu vardır ve hepsi farklı yararlar sağlarlar. Mesela Hatha yoga bedensel sağlığı sağlamak için yapılırken Kriya yoga ruhsal dinginliği sağlamak için yapılır.

2010 yılından Beri kadın,moda,aile ilişkileri ve diyet üzerine makaleler yazmaktayım.Kadinveaile.net bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyuyorum.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?