1 Aylık Bebek Gelişimi

Özgür - 04.03.18 tarihinde yayınlandı.

Hamilelik sürecinin son bulmasıyla birlikte bebeklerin gelişimi anneler için önem arz eder. 1 aylık bebek gelişiminde bebeğin nasıl olması ve nasıl davranması gerektiği annelerin merak ettiği temel konuların başında gelmektedir.
Bebekler doğduktan sonra pürüzsüz ve pespembe bir renge sahip olarak dünyaya gelmezler. Bazı bebeklerde akne, burunda basıklık, kaş bölgesinde kırmızılıklar, kafada şişkinlik, cinsel organda şişkinlik gibi özellikler görülebilmektedir. 1 aylık bebeğin gelişim sürecinde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. 1 Aylık Bebek Gelişimi

1 Aylık Bebeğin Görme Yetisi Nasıl Olmalıdır?

1 aylık bebekler bu süreçte sadece 15-30 cm aralığındaki yerleri görebilmektedir. Daha uzaktaki nesneler bebekler için bulanık görünmektedir. Ancak bebeklerin görme yetileri zaman geçtikçe gelişmektedir. Koyu renkli cisimler bebeklerin çok fazla ilgisini çekmektedir.

1 Aylık Bebek Gelişimi

1 Aylık Bebek Gelişimi

1 Aylık Bebeğin işitme Yetisi Nasıl Olmalıdır?

Bebeğin bir aylık süreçte görme yetisi gelişmemiş olsa da işitme yetisi son derece gelişmiştir. İnsan seslerine karşı duyarlı bir hale gelen bebekler anne sesine karşı da aşırı duyarlıdır. Bu dönemde annelerin bebekleriyle bol bol konuşması son derece önemlidir.

1 Aylık Bebeğin Bağırsak Hareketleri Nasıl Olmalıdır?

1 aylık bebeklerin bağırsak hareketlerinde zaman geçtikçe gelişimler gözlenir. Bebekler ilk doğdukları zamanda dışkı rengi siyah ve yeşil renktedir. Doğumdan sonra dışkının rengi açık sarı bir hal almaktadır. Bebekler yeni doğduklarında günde 4-5 defa kaka yaparlar. Ancak bazı bebeklerde bu durum 10-12’ye kadar çıkabilmektedir.
Bebeklerin düzenli olarak kaka yapması bebeklerin doyduğuna işarettir. Anne sütü ile beslenen bebeklerin kakası sıvı olup sık sık yapmaları doğaldır. Bebeği hazır mama ile besleyen annelerin 1 aylık bebeklerinin kaka rengi daha az ve soluk renkli olabilmektedir. Bebekler büyüdükçe kaka sayısında azalmalar meydana gelmektedir. Sindirim hızına bağlı olarak kaka miktarında da farklılıklar gözlemlenebilir.

1 Aylık Bebeklerin Beslenmesi Nasıl Olmalıdır?

1 aylık bebeğin en ideal beslenme şekli anne sütüdür. Yeni doğan bebekler her istediği zaman onu emzirmeye özen göstermelisiniz. 1 aylık bebeğin emzirme sıklığı bebeğin ihtiyacı ve iştahına göre her çocukta farklılık göstermektedir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?