Reklam Alanı

0/12 Aylık Bebeklere En Uygun Oyuncaklar

Özgür - 20.03.18 tarihinde yayınlandı.

Çocukların gelişimi ve sağlığı açısından doğru oyunların oynanması ve uygun oyuncakların seçilmesi oldukça önemlidir. Oynanan oyunlar ve seçilen oyuncakların çocuğun duygusal, fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimine etkileri bulunmaktadır. Anne ve babalar çocukları için oyuncak seçimi yaparken sadece görselliğe değil güvenli, sağlıklı ve bebeğin gelişimine katkıda bulunup bulunmadığına bakmalıdır. 0-12 aylık bebeklere alınabilecek oyuncaklar şu şekildedir.

0/12 Aylık Bebeklere En Uygun Oyuncaklar

1.Ay

0/12 Aylık Bebeklere En Uygun Oyuncaklar

0/12 Aylık Bebeklere En Uygun Oyuncaklar

1 Aylık bebeklerin göz kaslarını geliştirici oyunlar oynanabilir. Ses ve müziklerden hoşlanan bir aylık bebeklere çıngıraklar, el oyuncakları, bebek müzikleri, ev tipi salıncaklar veya yatak dönencesi alınabilir.

2.Ay

2 aylık bebeklere alınacak oyuncaklar bebeğin el becerisini geliştirmeye yardımcı olan pelüş oyuncaklar, ziller, dönenceler ve oyun halılarıdır.

3.Ay

Sesin geldiği yöne dönebilen ve nesneyi takip etmeye başlayan 3 aylık bebeklere alınacak oyuncaklar arasında oyun halıları, hayvanlar, dişlikler ve yumuşak bebekler bulunmaktadır.

4.Ay

Eşyaları ve oyuncakları kavramaya başlayan dört aylık bebekler kendisiyle konuşulmasından çok hoşlanır. 4 aylık bebeğe çıngıraklar, yumuşak toplar, el ya da ayak kuklaları veya yumuşak toplar alınabilir.

5.Ay

Desteklendiğinde oturmaya başlayan 5 aylık bebekler ses doğru dönebilir. 5. Ayda bebeğinize ses ve ışık çıkaran oyuncaklar alabilirsiniz.

6.Ay

Bu aylarda bebekler sesleri takip eder ve yuvarlanmaya başlar. 6. Ay için alınabilecek oyuncaklar üç boyutlu kitaplar, el ve parmak oyuncakları, arabalar ve toplardır.

7.Ay

7 aylık bebekler yerde oturarak oynayabilecek seviyeye ulaşır. Bu nedenle 7 aylık bebeğinize aktivite oyuncakları, dizilebilen halkalar veya emekleme oyuncakları alabilirsiniz.

8.Ay

8 aylık bebeklere öğrenmesini kolaylaştıracak oyuncaklar alınmalıdır. Üç boyutlu arabalar, bloklar, aktivite masaları veya bebekler 8. Ay için uygun oyuncaklardır.

9.Ay

Bebeğiniz 9 aylık olduğunda hareketli oyuncaklar tercih edebilirsiniz. Hareketli oyunlar sayesinde bebeklerimizin kol ve ayak kasları gelişir, emeklemeye başlar.

10.Ay

10 aylık bebeklere yürüteci sosyal yaşam oyuncakları ve karalama kitapları alabilir ve çocuğunuzun dikkat süresini geliştirebilirsiniz.

11.Ay

11 aylık bebeğinize sesli aktivite oyuncakları, büyük parçalı Legolar veya itmeli oyuncaklar tercih edebilirsiniz.

12.Ay

Tek başına adımlar atmaya başlayan 12 aylık bebeğinize hareketli ve eşleştirmeli oyuncaklar veya boyama kitapları alabilirsiniz.

Etiketler :

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?