Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Rujun Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalı?

Cansu Kutlu - 05.01.18 tarihinde yayınlandı.

Rujun Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalı?

Rujun Kalıcı Olması için ne Yapmalı?: Rujlar hemen hemen her kadının karşı koyamadığı makyaj ürünleri arasında yer alıyor. Makyajın belkide en önemli adımı olan rujları sürebilmekte ayrı bir özen ve dikkat istiyor. Özellikle bazı adımlara dikkat etmeniz sürmüş olduğunuz rujun hem daha iyi, hemde daha kalıcı olmasını sağlayabilir. Üstelik pahalı makyaj ürünlerine yönelmeye bile gerek kalmadan bu amacınızı rahatça uygulamaya geçirebilirsiniz.

Mutlaka Dudak Astarı Kullanın

Rujun gün boyunca kalıcılığını koruyabilmek adına dudak astarını tercih etmeniz memnun edici sonuçlar almanıza neden olacaktır. Bu sayede gün boyunca sürdüğünüz rujun kalıcılığını uzun zaman boyunca koruyabilirsiniz. Kozmetik satılan yerlerde çok rahat bir şekilde bulabileceğiniz bu ürünler aynı zamanda bugüne kadar yapmış olduğunuz makyajlar arasında en iddialısı olacak. Zira makyajınız daha kaliteli gözükürken oldukça iyi bir havaya sahip olmuş olacaksınız.

Rujun Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalı?

Rujun Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalı?

Dudak Kalemi Mucizesi

Dudak kalemi rujun daha kalıcı olmasına neden olurken, aynı zamanda dudaklara hacim kazandıran ürünlerden biridir. Rujun görüntüsünü sabitleyen dudak kalemleri sayesinde uzun zaman boyunca rujun dağılmadan korunmasını sağlayabilirsiniz.

Kaliteli Makyaj Ürünleri

Uzun ömürlü bir ruj elde etmek istiyorsanız, sadece seçmiş olduğunuz rujun kaliteli olması yetmeyecektir. Aynı zamanda kaliteli bir ruj fırçasınada yönelmeniz doğru bir adım olacaktır. Fırçayla yaptığınız makyajı dudaklara daha iyi bir şekilde yedirirken kenarlarından ruju kaçırma gibi sorunlar yaşamazsınız. Tam da aklınızda belirlediğiniz gibi bir görüntünün ortaya çıkması bu şekilde mümkün olacaktır.

Mutlaka Nemlendirin

Nemin önemi dudak makyajı sırasında da ortaya çıkıyor. Eğer düzenli bir şekilde dudakları nemlendiriyorsanız haliyle daha kaliteli bir makyajın oluşmasını sağlamış olursunuz. Bu açıdan her daim yanınızda bir dudak nemlendiricisi taşımanız doğru olacaktır. Bu sayede kuruma ve çatlamaların önüne geçerken aynı zamanda daha kalıcı bir ruj elde etmiş olursunuz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?