Persentil Hesaplama

Persentil Hesaplama

Persentil Hesaplama

Persentil Hesaplama İle Bebeğinizin Boy ve Kilosunu Yaşıtlarına Göre Karşılaştırın..

Bu eğrilerde 3 ve 97 persentil arasındaki tüm değerler normal kabul edilir. 50 persentil standart değerdir ve ortalama çocuk ölçüsünü gösterir. 3 persentil en kısa veya en zayıf normal çocuğu, 97 persentil en uzun veya en kilolu normal çocuğu gösterir. Örneğin; eğer 3 aylık bir kız bebeğin ağırlığı 35 persentile denk geliyorsa, kilosu o yaştaki kız çocuklarının %35’inden fazla, %65’inden ise daha az demektir.

Persentilde önemli olan, bebeğinizin gelişimi sürecince persentil değerlerinin kendi içinde tutarlık göstermesidir. Bebeğinizin büyüme eğrileri hakkında endişeleriniz varsa doktorunuza danışın.

 

Ayrıca siz değerli üyelerimize ücretsiz olarak android telefonlarımızda kullanabilmemiz için birde mobil uygulama geliştirdik, mobil uygulamamızı indirip ücretsiz kullanabilmek için >> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kadinveaile.persentil adresini tıklayıp çıkan sayfada yükle butonuna basmanız yeterlidir.

Diğer ücretsiz uygulamalarımıza da göz atabilirsiniz, lütfen göz atmak istediğiniz ücretsiz tabloların üstünü tıklamanız yeterlidir.

Hamilelik Haftası Hesaplama

Çin Takvimi İle Cinsiyet Belirleme

Yumurtlama Tarihi Hesaplama

Beden Kitle İndeksi Hesaplama

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.