Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Güçlü Tırnaklar İçin Ne Yapmalı?

Cansu Kutlu - 11.02.18 tarihinde yayınlandı.

Kadınların büyük bir kısmı uzun zamandan beri istedikleri güçlü tırnaklara ulaşamamaktan yakınırlar. Aslında güçlü ve sağlıklı gözüken tırnaklara ulaşmak, kısa bir çalışmayla mümkün olacak şeylerdir. Aşağıdaki adımları düzenli bir şekilde uyguladığınızda, tırnaklarınızın eskisinden daha iyi gözüktüğünü fark edebilirsiniz.

Yanınızda Mutlaka Törpü Bulundurun

Gün içinde her dakika tırnakların kırılma tehlikesi vardır. Gün içinde karşılaşmanız mümkün olan zorlukların yüzünden tırnaklarınızın zarar görmemesi için, yanınızda törpü bulundurmayı deneyebilirsiniz. Bu durumla birlikte tırnaklara anında çözüm bulurken, kötü görüntünün de önüne geçmiş olacaksınız.

Güçlü Tırnaklar İçin Ne Yapmalı?

Güçlü Tırnaklar İçin Ne Yapmalı?

Astar Uygulaması

Tırnaklarınızı koruduğunuz süre boyunca onların daha iyi gözükmesini sağlarsınız. Bu amacınızı yerine getirmek için en basit yöntem astar uygulamasıdır. Bu yönteme güvenerek tırnakları alabileceği her türlü zarara karşı devamlı olarak koruyabilirsiniz. Aynı zamanda tırnaklarda sıklıkla karşımıza çıkan lekeleride bu şekilde tamamen ortadan kaldırmış olacaksınız.

Mutlaka Nemlendirici Kullanın

Elleri ve tırnakları korumak adına her daim yanınızda bir nemlendirici bulundurmaya gayret göstermelisiniz. Bu sayede ellerinizi korumak için en iyi adımlardan birini atmış olacaksınız. Öte yandan eğer ellerinizde kuruluk en çok dile getirdiğiniz şikayetlerden biriyse, bu durum kesin olarak olumlu bir çözüm almanıza neden olacaktır. Tabi bu uygulamadan iyi bir sonuç alabilmek adına günde iki kez yapmanız gerekir.

Mutlaka Nazik Olun

Tırnaklar son derece hassas bir yapıya sahiptir. Eğer bu bölgeye yeterince hassas davranmazsanız pek çok enfeksiyonu da meydana getirmeniz kaçınılmaz olacaktır. Öte yandan tırnaklar için daima olarak kullandığınız araçlara da dikkat kesilmeniz gerekir. Zira bu alandaki pek çok araç, güzellik isterken daha çok zarar görmenize neden olabilir. Metal tırnak araçlarına yönelmek yerine doğal yollarla tırnak bakımını yapmanız daha doğru bir adım olacaktır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?